Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Piotr

„..Doświadczałem w sercu
coraz większego pokoju
i radoś..”

Piotr

Cześć!

Mam na imię Piotr i mam 27 lat . Wstąpiłem do Wspólnoty trzy lata temu nie widząc sensu mojego życia, będąc zniewolonym rzeczami, które świat mi oferował.

Już w bardzo młodym wieku nie miałem pewności siebie i odwagi by żyć wartościami, które przekazali mi rodzice. Wiele razy w moim sercu rodziła się pustka, z którą nie potrafiłem sobie poradzić. Nie rozmawiałem o tym z nikim i zamykałem się w samym sobie.

W moim życiu tak na prawdę nic mi nie brakowało. Pomimo tego wiele razy czułem się gorszy i przeżywałem strach przed samotnością i odrzuceniem. Wiele razy chciałem zaistnieć w oczach innych udając osobę, którą nie byłem  i tracąc wartości którymi pragnąłem żyć.

Wiele razy w moim życiu starałem się zagłuszyć pustkę w moim sercu. Rozmawiałem tylko o przyszłości, o marzeniach, które były odległe i nierealne. O pracy, pieniądzach, rzeczach materialnych, relacjach i postanowieniach, których nigdy nie dotrzymywałem. Moje życie było pełne smutku, złości, rozczarowań, niepowodzeń. Pomimo tego ciągle czułem w sercu, że Pan Bóg się mną opiekuje i zaprasza do innego życia. Do życia którego pragnąłem – w radości, czystości, uczciwości, bezinteresowności i dobroci.

Mając 23 lata nie miałem już sił, marzeń i poczucia sensu życia. Byłem pogrążony w uzależnieniach, ale zaczynałem czuć pragnienie by powrócić do wiary.

Tak zacząłem regularnie uczęszczać do kościoła na Msze Święte. Spędzałem czas na modlitwie, w której odnalazłem nadzieje na odzyskanie mojego życia. Kiedy usłyszałem o Wspólnocie, z początku odrzuciłem ten pomysł. Jednak w sercu czułem, że może być to miejsce, w którym mogę odnaleźć to czego szukałem tyle lat.

Kiedy w końcu wstąpiłem do Wspólnoty, pierwsze dni nie były łatwe. Pomimo tego czułem się bezpiecznie i wiedziałem, że jestem w dobrym miejscu. Każdego miesiąca dzięki modlitwie i braciom, odkrywałem coraz większe piękno Wspólnoty, a na mojej twarzy coraz częściej pojawiał się uśmiech. Doświadczałem w sercu coraz większego pokoju i radości, których tyle lat nie miałem.

Dzięki obowiązkom, które otrzymywałem we Wspólnocie, odbudowywałem pewność siebie i uczyłem się wielu rzeczy, które dawały mi poczucie wartości. Odkrywałem bezinteresowną przyjaźń, która była budowana na prawdziwe, poświeceniu. Doświadczyłem wielu pięknych spotkań i momentów z moją rodziną. Widziałem wiele ran, które się leczą i wiele dobrych uczuć, które powracały po wielu latach.

Wspólnota pokazała mi, jak ważna częścią w moim życiu musi być modlitwa. Ponieważ przez nią, wiele razy otrzymywałem nadzieję,  siłę by przytulić swoje życie, przejść trudności, nauczyć się kochać i służyć.

Dziękuje Matce Elvirze za Wspólnotę Cenacolo ponieważ teraz mam pragnienie życia, czystych marzeń i relacji z Bogiem.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &