Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Sposób wstąpienia

JAK WSTĄPIĆ?

Wiele młodych ludzi, którzy proszą o pomoc wspólnotę stanowią osoby z głębokim smutkiem, zdesperowane, mające do czynienia z różnymi nałogami. Wśród osób ubiegających się o możliwość przystąpienia do wspólnoty są też takie osoby, które pragną w ten sposób lepiej zrozumieć wolę Bożą.

Motywy, dla których wstępuje się do wspólnoty mogą być różne, ale tylko jedna, najważniejsza możliwość, aby odmienić swoje życie: spotkanie ze zmartwychwstałym Jezusem poprzez życie w dialogu, modlitwie, pracy, cierpieniu i prawdziwej przyjaźni.

 

Chłopcy i dziewczęta z problemem

Osoby mające problem z uzależnieniem, które pragną przystąpić do wspólnoty uczestniczą w tak zwanych kolokwiach wstępnych – jest to okres, w którym chłopak lub dziewczyna poznają styl życia wspólnoty oraz zastanawiają się nad swoją wolą przemiany. Ten czas pomaga w zjednoczeniu rodziny oraz przygotowaniu osób do życia we wspólnocie.

Po odbyciu kilku tygodni kolkowi chłopak/dziewczyna zostaje zaproszony do spędzenia kilku dni ( od rana do wieczora) w jednym z domów wspólnoty, aby poznać jak wygląda dzień powszedni we wspólnocie. Jeżeli po takim doświadczeniu osoba nadal pragnie wstąpić do wspólnoty i wydaje się być na siłach, zostaje przyjęta. Przystąpienie do wspólnoty jest darmowe: nie daje się żadnej opłaty, każda rodzina może jednak wspierać wspólnotę według własnych możliwości.

Nie przyjmowane są osoby z zaburzeniami psychicznymi (schizofrenia, ciężkie zaburzenia mózgowe): nie jesteśmy w stanie zapewnić stałej i specjalistycznej opieki medycznej, która jest dla takich osób niezbędna.

 

Pomoc Rodzinom

Rodziny, które dźwigają krzyż – dziecko narkomana, są zaproszone do wzięcia udziału w kolokwiach i spotkaniach dla rodziców, które odbywają się w różnych częściach świata. Na takich spotkaniach można otrzymać porady jak pomóc synowi lub córce decydującej się na przystąpienie do wspólnoty. Na spotkaniach można spotkać rodziców, mających dziecko we wspólnocie, którzy dzieląc się swoim doświadczeniem nawrócenia, służą pomocą nowo przybyłym rodzinom. Krzyż dziecka narkomana staje się często motywem refleksji, głębokiej przemiany i odzyskania pokoju i jedności w rodzinie.

 

Doświadczenie

Wiele osób, nie koniecznie mających problemy z nałogiem, prosi o możliwość wstąpienia do wspólnoty na pewien okres czasu (nazywamy doświadczeniem). Wspólnota proponuje wszystkim tą samą drogę opartą na prostym stylu życia według duchowości chrześcijańskiej.

 

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2020. All Rights Reserved. Designed by &