Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Zagrożenie w rodzinie

„Od początku chłopcy nauczyli mnie jak ważne jest pomóc także ich rodzinom, angażując je
również w drogę odrodzenia ich dzieci. Poprosiłam i proszę ich o naprawdę wiele : o nawrócenie.”

Zagrożenie w rodzinie

KRZYŻ KTÓRY STAJE SIĘ OKAZJĄ DO NAWRÓCENIA
Krzyż syna, który zgubił się w złym stylu życia często powoduje mnóstwo cierpienia w rodzinie, ale ten krzyż przez łaskę Milodsierdzia Pana stał się okazją do nawrócenia dla wielu rodzin. Okazją do szczerej zmiany i głęboką refleksją nad zmianą życia. Matka Elvira, słuchając historie wielu młodych, zdała sobie sprawę, że problemy , które pojawiły się w ich młodości, zaczęły się dużo wcześniej niż narkotyki i alkohol. Wielu chłopaków jest świadomych, że początek cierpienia był w dzieciństwie: relacja z dzieciństwa otworzyła „pęknięcie”, które było jak larwa powodująca brak zaufania do taty i mamy i do samego życia. Otworzyła się pełna samotności pustka, pełna złości i pretensji, które znikały na moment ale nie zostały nigdy uzdrowione. Ta krwawiąca rana stała się bramą otwartą na zło, która dogłębnie poraniła życie. Ze świadomości tego cierpienia w rodzinie, zaraz po narodzeniu Wspólnoty, utworzyła się grupa dla rodzin. Powstały grupy rodziców, w różnych krajach świata. A zatem nawet rodziny są przyjęte na „łono” Wspólnoty i są zaangażowane w podobna drogę nawrócenia jak ich dzieci.

DROGA RODZICÓW
Gdziekolwiek powstaje Wspólnota na nowej ziemi, tam jako owoc tworzy się też grupa rodziców. Ich droga zaczyna się od kolokwi. Cotygodniowe spotkania modlitewne i wzajemna pomoc w grupach rodziców, comiesięczne spotkania ze Wspólnotą, coroczne rekolekcje, pielgrzymki… Wspólnota angażuje rodzinę, wspiera ja w momencie, cierpienia, krzyża, bólu, trudności, desperacji. Więź między rodzicami i dziećmi musi być uzdrowiona, ta więź jest najważniejsza i wciąż uwarunkowuje drogę ich dzieci. Dlatego Wspólnota poświęca czas dla rodzin, żeby historia ich dzieci mogła do końca zatonąć w dobru. Z jednej strony ręka Wspólnoty a z drugiej rodziny, która odzyskała nadzieje. Styl życia proponowany dzieciom w drodze wspólnotowej jest taki sam, jaki jest wskazany rodzinom za pośrednictwem grup, tak aby rodzice i dzieci chodzili tą samą ścieżką, która pozwala na nowe i prawdziwe spotkanie. Matka Elvira wyraża się często w ten sposób: „Rodzice nawróceni, dzieci zbawione”. Ile to razy dzieci dostają siły widząc zmianę w ich rodzinach! Nie czuja się opuszczeni, odrzuceni, ale kochani! Z drugiej strony ile siły dodaje rodzicom przemiana ich dzieci! Po tym jak w przeszłości jedni drugim zadawali cierpienie, teraz przemiana jednych staje się błogosławieństwem dla drugich.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &