Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Jezus zmartwychwstał i karze nam biec

”…umarli zmartwychwstają, więźniowie zostają uwolnieni, ślepcy odzyskują wzrok.”

Jezus zmartwychwstał i karze nam biec

Zmartwychwstały Jezus jest bijącym sercem, w którym pulsuje życie całego wszechświata. Jest On światłem, które wyłania sie z pustego grobu i ogarnia całą ludzkość: wczorajszą, dzisiejsza i przyszłą. Jezus zmartwychwstał: to wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, to wieść o zwycięstwie życia nad śmiercią, światła nad ciemnością i miłości nad grzechem. Wielkanoc jest świętem „biegnących stóp”: wszyscy przybywając do grobu Jezusa byli smutni, zmęczeni i rozczarowani.. a wracali biegnąc.

Jezus daje nam dynamizm, chẹć biegnięcia i głoszenia nowiny. Gdzie są dziś apostołowie, gdzie jest Piotr i Jan, którzy wychodzą w świat? Kim są dzisiejsze, pojednane z Bogiem Magdaleny, które obwieszczają wszystkim, że Jezus żyje? To my, wszyscy ochrzczeni! Jesteśmy Ludem Bożym, który powinien nieść wszystkim narodom radość zbawienia. Poprzez chrzest i pozostałe sakramenty nasze serce staje się czyste i odnowione: z prostego stworzenia jesteśmy podniesieni do rangi dzieci Bożych.

To wyjątkowe zdarzenie: niebo styka się z ziemią aby dokonać w naszych sercach czegoś niesamowitego, czego nie możemy zatrzymywać tylko dla siebie, lecz powinnismy się dzielić tym z innymi. Tak wielu ludzi jeszcze nie wie, że przyszedł już Zbawiciel przynoszący nam Miłosierdzie i Miłość Boga. Swiat jeszcze tkwi w ciemności, leku i niepokoju. Dzieje się tak, ponieważ my, chrześcijanie żyjemy innymi sprawami, nie zdając sobie sprawy z drogocennego skarbu jaki mamy w swych rękach. 

Często mówimy o banałach ignorując to, co najważniejsze. Zbyt wiele zmartwień „pali nam mózg” ponieważ nie wypełniamy naszej prawdziwej misji na ziemi. Nasz egoizm się pogłębia a lęki staja coraz większe. Czy pierwszą myślą wielkanocnego poranka będzie: „Zrobiłeś już kawę? Czy śniadanie jest już gotowe? Ależ mnie boli głowa.” To są głupstwa! Zostaliśmy jako rodzina powołani do wyższych celów, a tarzamy się w bagnie egoizmu świata. Wezwani do głoszenia nowiny, pozwalamy się zniewolić powierzchowności naszego życia.

Chrystus zmartwychwstał ! Naprawdę zmartwychwstał !

Moje codzienne doświadczenie, które oczy od wielu lat kontemplują, dłonie dotykają i uszy słyszą, jest następujące: umarli zmartwychwstają, więźniowie zostają uwolnieni, ślepcy odzyskują wzrok.  Moc Jego zmartwychwstania ,,uwalnia” naszą siłę. Istnieją tysiące okazji i przykładów w ciągu dnia, które ukazują czego Bóg dla nas dokonuje: uśmiech, wybaczenie, przytulenie, pomoc, praca wykonana z miłością. Maria Magdalena i apostołowie są dla nas darem podczas tej Wielkanocy: dają nam przykład, że trzeba wstać i biec z dobrą nowiną wielkanocnego poranka: ostatnie słowo nie należy do śmierci, została ona pokonana przez Jezusa! Jakże piękne na wzgórzach są stopy głoszących pokój.. moje stopy twoje, nasze.. zatem świat zmartwychwstanie!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &