Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Jezus – prawdziwe światło świata.

”Boże Narodzenie przypomina nam o potrzebie pojednania, wybaczenia i uzdrowienia, jaką każdy nosi w sobie. 

Matka Elvira

Jezus – prawdziwe światło świata.

Boże Narodzenie kojarzy nam się z małym prostym domkiem w Nazarecie, gdzie kobieta o imieniu Maryja wypowiedziała „tak” Bogu i ludzkości. Także mnie i tobie. Nam wszystkim! Wdychamy głęboko ten intymny klimat aby żyć z Maryją. Tajemnica miłości jaką objawia nam Boże Narodzenie, wchodząc do naszych domów, rodzin i życia, szepta w naszym sercu dobrą nowinę, jedyną wielką ważną wiadomość: narodził się dla ciebie Zbawiciel. Jesteśmy „zbawieni”!

Przyjmijmy z radością tą wiadomość i pozwólmy się uwolnić i uzdrowić z naszych złych przyzwyczajeń, z zawiści, lęku, smutku, przygnębienia, samotności, zazdrości, z wszystkich ciężarów, które nie pozwalają nam żyć miłością, nadzieją, radością pokojem. 

Boże Narodzenie przypomina nam o potrzebie pojednania, wybaczenia i uzdrowienia, jaką każdy nosi w sobie. Trzeba odbudować załamane przyjaźnie, przerwane dialogi, prośby o wybaczenie, zgaszone uśmiechy. Tylko w ten sposób odnajdziemy radość i zaufanie. 

Boże Narodzenie jest ponownym narodzeniem się wraz z małym Dziecięciem, które przynosi nieskończoną, wierną i bezwarunkową miłość. Miłość Boga do swojego stworzenia, dla którego nie wahał się oddać siebie całego.

Tak jak Jezus my też potrzebujemy Matki, która zrozumie i zrealizuje pragnienia naszych serc. Tą Matką jest Maryja: pokorna, prosta, wierna, służebnica, która uśmiecha się do nas, zaprasza nas, przygarnia i prowadzi do kontemplacji stajenki, w której płomień światła nie zgasł. Ogarnięci tym światłem zrozumiemy sens życia, prowadzący do wieczności.

Dziękujmy Maryi, która w świetle prowadzi nas do życia. Niech każda mama wie, że „dzieci” boją się ciemności! 

Sam Jezus nam powtarza: „Ja jestem światłością świata. Kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, lecz będzie miał światło życia”.(J 8,12)

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2021. All Rights Reserved. Designed by &