Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wizyta w Jastrzębiu

”To jest historia Daniela, ale może być i historią każdego chłopaka i dziewczyny we Wspólnocie…”

Wizyta w Jastrzębiu

W ostatnim czasie w różnych okolicznościach odwiedziło nasz dom wielu przyjaciół i przede wszystkim bracia ex. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że o nas pamiętacie i że możemy przeżywać i dzielić razem z Wami wiele wspólnych momentów z życia domu. 

Wydarzeniem ostatnich dni były odwiedziny Daniela – misjonarza odbywającego misję w Peru. Daniel przyjechał do Polski aby głównie spędzić czas z rodziną. Do Wspólnoty przyjechał na 2 dni. Większość chłopaków z naszego domu nie kojarzy Daniela i nie miała okazji poznać go wcześniej, ponieważ pierwszy raz od trzech i pół roku odbywania misji przyjechał do Polski. Rodzice Daniela już od wielu lat są blisko wspólnoty, wspierając chłopaków z naszego domu. 

Gdy Daniel pojawił się w domu powitał nas z dużą otwartością i został obdarzony szerokim zainteresowaniem ze strony chłopaków, którzy mieli do niego wiele pytań. Jego już 8 letnia droga wspólnotowa jest pewnego rodzaju motywacją i zachętą dla innych by otworzyć się bardziej na wspólnotę chociażby tak jak w jego przypadku żyjąc z potrzebującymi wsparcia dziećmi na misjach w Peru. By przybliżyć nam swoją historię Daniel przygotował dla nas prezentacje ze zdjęciami z misji oraz dał poruszające świadectwo tego jak poprzez zaufanie i otwarcie swojego serca na Opatrzność, Pan Bóg zaprowadził go do tego momentu w którym jest teraz. 

Opowiadał też o codziennym życiu i trudnościach jakie można tam napotkać. Szczególnym wyzwaniem dla niego są kilku – kilkunastoletnie dzieci z którymi buduje relacje od początku swojego pobytu. Nie są to łatwe dzieci jak mówi, ale z upływem miesięcy i lat widać jak ich serce się zmienia i dojrzewa. Wspominał też jak kontakt z tymi dziećmi go uzdrawia i zmienia. Fakt, że trafiają tam dzieci z bardzo trudną i traumatyczną przeszłością, działa na wyobraźnie i pokazuje, że często nasze problemy są niczym w porównaniu z ranami, które noszą te maluchy. Dzięki Bożej opatrzności domy misyjne są ratunkiem  z patologi i panującego tam głodu. Można było dostrzec wzruszenie na jego twarzy gdy opowiadał nam swoje przeżycia. Dał nam niezwykłe świadectwo, ponieważ pomimo tych trudności jakie napotyka i kilkuletnia służba w Peru nie ogranicza go a wręcz napędza i motywuje do powrotu na misje. 

To jest historia Daniela, ale może być i historią każdego chłopaka i dziewczyny we Wspólnocie, którzy mają takie pragnienie zrobić coś więcej, wyrzec się siebie w służbie innym. Dziękujemy za ten wspaniały przykład i świadectwo tego że Miłość zawsze zwycięża.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &