Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wigilia w Giezkowie

”Jesteśmy wdzięczni Bogu za tak wielki dar obecności w naszym domu żywego Boga w Najświętszym Sakramencie.”

Wigilia w Giezkowie

21.12. Giezkowo
Szczęść Boże!
21 grudnia w naszym domu w Giezkowie spotkaliśmy się  z rodzinami i przyjaciółmi na Wigilii. Pomimo, że było pochmurno nie mogliśmy narzekać na liczbę osób, które postanowiły z nami spędzić ten wyjątkowy dzień. Poza rodzinami i przyjaciółmi domu również były z nami dziewczyny i chłopacy ex. Dla nas było to wyjątkowe spotkanie, które rozpoczęliśmy o godzinie 11:00  Mszą Świętą, którą celebrował ks. bp Krzysztof Zadarko, a towarzyszył mu  ks. Janusz (krewny jednego z naszych braci). W homilii poruszył ogromny problem dzisiejszego świata jakim jest brak miłości, za wzór do naśladowania dał nam Matkę Bożą. Po Mszy Świętej nasi bracia Mateusz i Maciej poprzez taniec wprowadzili wszystkich w radosny nastrój i tak poszliśmy do jadalni.

Tam, słowo wstępne wypowiedział ks. bp Krzysztof i po błogosławieństwie rozpoczęliśmy tradycyjnie „łamanie się opłatkiem” i składanie wzajemnie świątecznych życzeń. Był to z pewnością piękny moment przyjaźni, który jest ważny dla nas wszystkich aby odbudowywać wzajemne, nieraz trudne relacje. Po „opłatku” zasiedliśmy już do stołu na tradycyjny posiłek i rozmowy z bliskimi. Atmosfera była cudowna i radosna. Dodatkowo ok. godz.14 przy oprawie muzycznej w wykonaniu naszych braci, rozpoczęliśmy wspólne śpiewanie kolęd.  Pięknie to spotkanie Pan Bóg poprowadził bo po wyjeździe naszego przyjaciela ks. bp Krzysztofa dosłownie po godzinie odwiedził nas ks. Rafał, który sam doświadczył życia we Wspólnocie. Poprowadził adorację, podczas której każdy miał możliwość wypowiedzieć swoje intencje, które nosił w sercu. Jesteśmy wdzięczni Bogu za tak wielki dar obecności w naszym domu żywego Boga w Najświętszym Sakramencie.

Po adoracji był jeszcze czas na kawę i słodkie. Na zakończenie goście otrzymywali upominki własnoręcznie zrobione przez naszych braci. Rodziny, które nie wracały tego samego dnia do domów miały możliwość w niedzielę jeszcze przed ich wyjazdem o godz. 8.00 uczestniczyć we Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Andrzeja Zaniewskiego. Po wspólnym śniadaniu przeszliśmy do kaplicy odmówić różaniec. Nasi ostatni goście rozjechali się do domów. Mamy nadzieję, że to spotkanie na długo zostanie w pamięci i przyniesie duchowe owoce. Dziękujemy Opatrzności Bożej za poprowadzenie tego spotkania i już czekamy z niecierpliwością na kolejne wspólnotowe wydarzenia łącząc się duchowo z naszą Matką Elvirą.

Pozdrawiamy !

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &