Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wieści z Jastrzębia-Zdroju

„Podczas gdy cały świat ogarnia paraliż w obliczu epidemii, nie tracąc wspólnotowego ducha jednoczymy się z całym kościołem w modlitwie za wszystkich dotkniętych koronawirusem…”

Wieści z Jastrzębia-Zdroju

Jastrzębie Zdrój
10.04.2020.

Dobiega końca Wielki Post. Okres szczególny, wymagający poświęceń i wyrzeczeń. W raz ze wszystkimi domami w Polsce łączyliśmy się w modlitwie odprawiając pięć nowenn przygotowanych specjalnie na ten okres, skupiając się tym samym na jak najlepszym przygotowaniu naszych serc do Zmartwychwstania. Po raz kolejny wspólnotowy program wielkopostny pokazał nam wszystkim jak ważna w tym czasie jest praca nad sobą, nad własnymi słabościami, relacją z drugim człowiekiem i z samym Panem Bogiem. Wielki Post i wspólnie podejmowane wyrzeczenia i poświęcenia, pomogły zjednoczyć jeszcze bardziej całą dwunastoosobową „drużynę” w Jastrzębiu Zdroju. To kolejny dowód na to, że rzeczy, których na co dzień podejmujemy się razem, jeszcze bardziej nas umacniają. Od samego początku był to dla nas również czas głębokiej refleksji i przemyśleń, nad tym jak wielkim darem dla nas wszystkich jest samo bycie we wspólnocie, i przeżywanie tego najważniejszego okresu liturgicznego właśnie tu. Podczas gdy cały świat ogarnia paraliż w obliczu epidemii, nie tracąc wspólnotowego ducha jednoczymy się z całym kościołem w modlitwie za wszystkich dotkniętych koronawirusem, wypraszając łaskę powstrzymania tego zagrożenia dla całego świata. Czujemy również jedność z naszymi rodzinami, odmawiając wspólnie różaniec o 20:30 powierzając również ich opiece Najświętszej Panience. Sam Wielki Tydzień również rozpoczęliśmy przygotowując nasze serca, korzystając z sakramentu spowiedzi świętej, która dla kliku braci była tą pierwszą w drodze wspólnotowej. Kilku braci również podjęło się tygodniowego postu w intencjach swoich i ich rodzin i aby epidemia na świecie ustała, rozpoczynając  tym samym ostateczne przygotowania do Świętego Triduum Paschalnego. Łącząc się w modlitwie ze wszystkimi nie zwalniamy też tępa realizując kilka rozpoczętych prac, w tym ocieplania domu. Tym samym każdego dnia mamy możliwość odkrywania, że czas we wspólnocie, nie jest czasem straconym.   
 
Pozdrowienia z domu św. Jana Pawła II

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &