Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wielki Piątek

„Kontynuując adorację Jezusa przygotwujemy się na Jego Zmartwychwstanie.”

Wielki Piątek

Giezkowo
02.04.2021

Dzień przeżywany we Wspólnocie w ciszy, w całodobowej adoracji. Staraliśmy się wyciszyć, rozmawialiśmy szeptem. Poza momentami modlitwy w kaplicy i adoracji,  kontynuowaliśmy porządkowanie domu i przygotowanie posiłków na zbliżającą się Uroczystość Zmartwychwstania. Odbyły się jeszcze ostatnie próby pieśni i przygotowanie do Liturgii. 
O godz. 15.00 zobaczyliśmy film Mela Gibsona „Pasja” o Męce i śmierci Naszego Zbawiciela. Poruszające sceny utkwiły głęboko w naszej świadomości. 

O godz. 18.30 rozpoczęliśmy obrzędy Liturgii Wielkiego Piątku, którym przewodniczył ks. Rafał Pernal i ks. Piotr, posługiwało im czterech naszych braci. Rozpoczęliśmy tak jak w Wielki Czwartek, od komentarza, który był kontynuowany podczas wszystkich obrzędów abyśmy mogli lepiej zrozumieć, co właśnie się dokonuje na naszych oczach. Z pewnością było wiele przezwyciężeń wśród chłopaków będących w służbie liturgicznej, śpiewających pieśni, czy też czytających Mękę Pańską. Nie obyło się też bez drobnych wpadek, ale z pewnością nie przysłoniły one całości i głębokiego zjednoczenia się w tym czasie w Liturgię Słowa, Krzyż i Jezusa przeniesionego na koniec do Grobu Pańskiego, który wcześniej przygotowaliśmy. 

Kontynuując adorację Jezusa przygotwujemy się na Jego Zmartwychwstanie.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &