Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Święto Życia 2020

 

ŚWIĘTO ŻYCIA 2020

LOGO

 

Święto Życia 2020

Logo Święta Życia 2020  ma okrągły kształt i słowa Jezusa:  “Tobie mówię, wstań” (Łk 7,14), które są tematem tegorocznego święta.

W sztuce chrześcijańskiej okrąg symbolizuje życie wieczne, cel naszej chrześcijańskiej drogi, nieskończony horyzont, który rozszerza i rozświetla nasze spojrzenie.

Litera T ze słowa VITA (życie) podkreśla krzyż. Krzyż jest rzeczywistością, która należy do życia każdego człowieka i to właśnie poprzez krzyż i cierpienie wielu z nas, jak wdowa z Nain, spotkało w Jezusie  Życie i Zmartwychwstanie!

Temat Zmartwychwstania został podjęty poprzez rysunek dwóch stylizowanych rąk, które się spotykają: ręka Jezusa i ręka umarłego młodzieńca.  Oznaczają Światłość i ciemności, Życie i śmierć.

Ramię młodzieńca jest ciemne, mroczne, jak gdyby pochodziło z piekieł, a jego ręka jest martwa, bez życia. Natomiast ręka Jezusa jest pełna światła, zstępuje z wysoka i ofiaruje się nam, aby wyrwać nas ze śmierci i na nowo dać nam Życie.

Przesłanie tego logo chce być następujące: w momentach niepewności i śmierci potrzebujemy bezpieczeństwa i Życia … potrzebujemy Jezusa!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &