Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Święta Bożonarodzeniowe na Śląsku

Spotkanie Wigilijne

Spotkanie wigilijne z rodzicami 22 grudnia, dla domów z Jastrzębia i Suszca było wydarzeniem, na, które przygotowywaliśmy się i czekaliśmy długo. Swoją obecnością zaszczycili nas nasi najbliżsi, oraz osoby, które nam pomagają. Nie zabrakło również kilku „ex-ów” wraz z rodzinami, którzy jak zwykle byli dla nas żywym świadectwem nadziei.
O godzinie 12:00 witamy wszystkich gości i rozpoczynamy nasz program, tradycyjnie modląc się różańcem radosnym chodzonym. Po krótkiej chwili przenieśliśmy się do kaplicy by uczestniczyć we Mszy Św., którą odprawił dla nas ks. Rafał, który w swoim kazaniu bardzo wyraźnie podkreślił, że dzień ten jest dniem radosnym, w którym zjednoczeni wszyscy, możemy świętować przyjście na świat naszego zbawiciela.
PC220116 KopiowanieKolejnym punktem naszego programu było błogosławieństwo opłatków, którymi każdy mógł się podzielić składając sobie życzenia. Nie brak było momentów wzruszenia i łez radości, które pokazują jak wielkie bogactwo niesie zjednoczenie się przy wieczerzy wigilijnej. Na naszych stołach zagościły tradycyjne polskie potrawy przygotowane przez nasze niezawodne mamy z grupy śląskiej. O świąteczny klimat spotkania zadbali również nasi chłopacy rozgrzewając uczestników spotkania repertuarem kolęd, które przygotowali wraz delegacją gitarzystów z Tarnowa. Całe spotkanie przebiegło w miłej, radosnej i rodzinnej atmosferze i aż żal było się żegnać.
Z wdzięcznością dziękujemy za przybycie wszystkim i za otwarte serca do nas. Spotkania takie jak to zawsze przynoszą bezcenny dar, jakim jest przebaczenie oraz radość z możliwości zjednoczenia się wspólnie świętując Narodziny Pana. Oby każde kolejne spotkanie niosło za sobą owoc miłości i jedności.

Wigilia Jastrzębie-Suszec

Tego roku Wigilia w domu wspólnotowym w Jastrzębiu była obchodzona w sposóbPC240294 Kopiowanie szczególny. Na ten czas świąteczny już dwa dni wcześniej przyjechali do nas bracia z Suszca by móc poczuć atmosferę świąteczną pomagając w przygotowaniach. Od samego początku cieszyliśmy się z tej możliwości wierząc, że wspólne święta pomogą nam jeszcze bardziej zjednoczyć nasze bractwa. 

Po zakończeniu wszystkich przygotowań oraz momentów typowo wspólnotowych, pobłogosławiliśmy opłatki i złożyliśmy sobie najlepsze życzenia, podczas których nie brakowało pozytywnych emocji i radości. Wspólnie zasiadając do suto zastawionych stołów czuło się miłą i rodzinną atmosferę. Również dzisiaj gościliśmy kilku „ex”-ów, którzy przybyli by uczestniczyć wraz z nami w Pasterce Bożego Narodzenia, którą celebrował dla nas ojciec Euzebiusz z Chorzowa.
PC250396 KopiowanieW swoim kazaniu bardzo mocno podkreślił powagę wydarzenia, które miało miejsce ponad 2 tyś lat temu, zmuszając nas jednocześnie do refleksji nad tym, czy jesteśmy zdolni, aby przyjąć Jezusa do naszych serc w postaci, której dziś do nas przychodzi. Po uroczystej Mszy jest czas na symboliczny poczęstunek wraz z rozdaniem prezentów, któremu towarzyszy mnóstwo śmiechu i radości. Świąteczny klimat i atmosfera przyjaźni na długo zapadnie w naszej pamięci.

         

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &