Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

ŚWIĘCENIA DIAKONATU BRATA MARCO!

Katedra Saluzzo
Sobota, 20. stycznia 2018

Dziś Wspólnota Cenacolo świętuje: w przeddzień urodzin Matki Elviry kolejny z braci konsekrowanych przed całym Kościołem i przed Wspólnotą został wyświęcony na Diakona, co jest ostatnim krokiem na drodze do kapłaństwa. Katedra Saluzzo od pierwszych godzin popołudniowych był niewiarygodnie przepełniony; czuć był klimat odświętny, ponieważ przeżywaliśmy coś naprawdę ważnego, co chłopaki i dziewczyny ze Wspólnoty widzieli po raz pierwszy. Branie udziału w takiej uroczystości cię zmienia, sprawia, że czujesz się o wiele bliższy wierze i Kościołowi. Pierwszymi przybyłymi na miejsce byli chłopcy i dziewczęta odpowiedzialni za oprawę muzyczną – instrumenty i śpiew. Nasz chór odkurzył kilka klasycznych pieśni, przygotowując się przez dwa tygodnie. Następnie przybyli rodzice, przyjaciele oraz chłopaki i dziewczyny ze wszystkich domów wspólnotowych. Było dużo radości… i trochę hałasu, z powodu okrzyków pozdrowienia; wielu rodziców przybyło z różnych części Włoch, kilku przyjaciół nawet z USA, gdzie Marco był przez ostatnie 3 lata. Modlitwa różańcowa pomogła nam wejść w klimat skupienia i wprowadził nas do Mszy świętej.marco3
Msza św. została poprowadzona przez J. E. ks. bp. Cristiano Bodo, biskupa Saluzzo, razem z biskupem emerytem Saluzzo, Mons. Guerrini. Razem z nimi na Mszy obecni byli także nasi księża wspólnotowi, zaprzyjaźnieni ze Wspólnotą diakoni, a także nasi klerycy. W pierwszym rzędzie usiedli Marco i jego rodzina. Najpiękniejszym momentem ze Mszy św. było przywołanie Marco i odczytanie jego historii, od przeszłości pełnej smutku i buntu, aż do jego nawrócenia i wstąpienia do Wspólnoty. Dla Marco najważniejszym momentem w jego drodze było spotkanie z Matką Elvirą kilka dni po jego wstąpieniu: utkwiły mu w pamięci jej słowa „Dasz radę!” i uderzenie w policzek, które mu wymierzyła.

marco4Bardzo mocny był także moment, gdy Marco położył się na ziemi i odśpiewano Litanię do Wszystkich Świętych; następnie Marco złożył ślub posłuszeństwa biskupowi. Dziwnie było patrzeć na „księdza” Marco w chwili ofiarowania w nowym stroju i w nowym świetle. Z pewnością święci i aniołowie także świętowali z tak wielkiego daru! Po Eucharystii usłyszeliśmy ostatnie pozdrowienia i życzenia, po czym ks. biskup podziękował wszystkim. Śpiew uroczystej pieśni „Suscipe” zamknął w przepiękny sposób liturgię Mszy św. Pośród wielu uścisków i pozdrowień zakończyliśmy obchody i wróciliśmy do domu, gdzie czekał na nas uroczysty bufet.
Było wielu przyjaciół i księży, którzy wzięli udział w obchodach święceń. Dziękujemy Wspólnocie za życie zwrócone wielu młodym i za przykład, który widzimy w wielu młodych ludziach, którzy oddają się służbie najuboższym.
Dziękujemy ci, Matko Elviro, za twoje „tak”, z którego wyrosły inne „tak”, także to wypowiedziane przez diakona Marco, który wkrótce będzie już w pełni kapłanem. Dziękujemy, Matko, za ten dar, który otrzymaliśmy dzień przed twoimi urodzinami!

GALERIA ZDJĘĆ

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &