Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Spotkanie wigilijne w Suszcu

”Spotkali się wszyscy, aby jak co roku podzielić się opłatkiem, spędzić czas na modlitwie, kolędowaniu oraz by zobaczyć tegoroczne przedstawienie Jasełkowe.”

Spotkanie wigilijne w Suszcu

SPOTKANIE WIGILIJNE W SUSZCU
Tego roku organizatorami spotkania wigilijnego na Śląsku były dwa domy wspólnotowe w Jastrzębiu Zdrój i w Suszcu, które odbyło się 28 grudnia 2019r. W przygotowaniach do spotkania brało udział 20 chłopaków, którzy od samego rana trudzili się przygotować salę, gdzie odbyło się spotkanie.Dzięki opatrzności Bożej i dobroci mieszkańców Suszca do naszej dyspozycji została oddana duża sala w raz z zapleczem kuchennym w Gminnym Ośrodku Kultury. Już o godzinie 12 zaczęliśmy przyjmować pierwszych gości i po chwili na sali zgromadziło się około 150 osób.

7FD3AD9E-603E-496D-BDD2-296E4D73FD59

Spotkali się wszyscy, aby jak co roku podzielić się opłatkiem, spędzić czas na modlitwie, kolędowaniu oraz by zobaczyć tegoroczne przedstawienie Jasełkowe. Jasełka były przygotowywane od miesiąca starannie przez chłopaków z obydwu domów. Po błogosławieństwie posiłków wigilijnych ksiądz Karol z Suszca, który również był naszym gościem powiedział kilka poruszających słów na wstępie. Po podzieleniu się opłatkiem gdzie nie zabrakło chwil wzruszenia oraz łez radości wszyscy mogliśmy zasiąść do wigilijnego stołu. Podczas spotkania, które przebiegało w ciepłej i przyjaznej atmosferze, dostrzec można było wiele momentów rodzinnego pojednania. Ciekawym, spontanicznym i dobrze przyjętym punktem programu okazało się wspólne kolędowanie najpierw ojców, później mam wspólnotowych, które wniosło sporo radości i w pełni rozluźniło atmosferę. Nie mogło też zabraknąć poruszającego świadectwa przeżytego adwentu jednego z chłopaków. Przyszedł, również moment wyciszenia emocji podczas wspólnego różańca radosnego, który odmówiliśmy w intencji Matki Elviry i naszych rodzin. Opuszczając salę GOK-U udaliśmy się wszyscy do kościoła Parafialnego w Suszcu na Mszę Świętą dając w ten sposób piękne świadectwo jak wielka i rodzinna jest nasza wspólnota. Podczas mszy świętej ks.Karol w samych superlatywach wypowiadał się o naszej wspólnocie zapraszając również na przedstawienie Jasełkowe, na które wszyscy z niecierpliwością czekali.

Sam spektakl, który był ostatnim punktem naszego programu przebiegł bez zbędnych problemów i został pozytywnie odebrany przez naszych gości. Po spotkaniu pożegnań nie było końca i nikt nie krył zadowolenia ze spędzonego razem czasu. Całe spotkanie przebiegło w rodzinnej atmosferze, która na długo zapadnie w naszych pamięciach.
Dziękujemy Panu Bogu za ten wspólnie spędzony czas, który na pewno przyniesie owoc w postaci nowo narodzonego dzieciątka Jezus w naszych sercach.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &