Poręba Radlna 01.09.2019 r.
Witamy wszystkich serdecznie z Poręby Radlnej z domu bł. Karoliny. Po zakończeniu Św. Domu zaczęli przyjeżdżać goście z Grupy XXI bł. Karoliny PPT, ponieważ w tym roku spotkanie podsumowujące pielgrzymkę odbywa się w naszym domu. Rozpoczynamy od radosnego tańca i śpiewu, chór był złożony z chłopaków ze wspólnoty, ale pomogła nam też młodzież z pielgrzymki. Ks. Marco wprowadził nas w klimat modlitwy kilkoma słowami wprowadzenia, opowiadając też o tym jak na co dzień żyjemy i jakim trudnością stawiamy czoła.
Następnie kilka osób podzieliło się świadectwami i przeżyciami z pielgrzymki, można było odczuć dużo wzajemnej przyjaźni i życzliwości. Widać jak wspólna modlitwa nas jednoczy i zarówno dla nich jak i dla nas ta przyjaźń przynosi owoce. Jedni z drugimi możemy się też dzielić wspólnym doświadczeniem wiary.
Kolejnym punktem była adoracja Najświętszego Sakramentu, gdzie mogliśmy podziękować Panu Jezusowi i Jego Matce za to wszystko co przeżyliśmy i za wszystkie otrzymane podczas pielgrzymki dary i łaski. Ks. Marco prowadził rozważania i pomógł zagłębić się w Bożą obecność.
Następnie była wspólna kolacja, przygotowana przez naszych chłopaków z Włoch, był też czas na rozmowę i podzielenie. Potem wspólnie obejrzeliśmy film „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” naszej Matki Elviry i przyszedł czas na przedstawienie „Przytulenie”. Podczas oglądania było dużo łez i widać, że wszystkim się podobało, wspólny wysiłek na pewno nie poszedł na marne. Po wszystkim spotkaliśmy się przed sceną, wspólnie tańcząc i śpiewając po sceną. Nikomu nie spieszyło się na pożegnanie.
Dziękujemy Matce Bożej za dar pielgrzymki i za przyjaźń, którą zaczęliśmy wspólnie tworzyć, za wszystkie łaski od niej otrzymane i za jej Matczyną miłość, przede wszystkim dziękujemy za dar życia naszej Matki Elviry, bo bez niej nie byłoby niczego. Pozdrawiamy wszystkich i pamiętamy w modlitwie.
Chłopaki z Cenacolo