Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

SPOTKANIE POPIELGRZYMKOWE

Poręba Radlna 01.09.2019 r.

Witamy wszystkich serdecznie z Poręby Radlnej  z domu bł. Karoliny. Po zakończeniu Św. Domu zaczęli przyjeżdżać goście z Grupy XXI bł. Karoliny PPT,popiel19 3 ponieważ w tym roku spotkanie podsumowujące pielgrzymkę odbywa się w naszym domu. Rozpoczynamy od radosnego tańca i śpiewu, chór był złożony z chłopaków ze wspólnoty, ale pomogła nam też młodzież z pielgrzymki. Ks. Marco wprowadził nas w klimat modlitwy kilkoma słowami wprowadzenia, opowiadając też o tym jak na co dzień żyjemy i jakim trudnością stawiamy czoła.
Następnie kilka osób podzieliło się świadectwami i przeżyciami z pielgrzymki, można było odczuć dużo wzajemnej przyjaźni i życzliwości. Widać jak wspólna modlitwa nas jednoczy i zarówno dla nich jak i dla nas ta przyjaźń przynosi owoce. Jedni z drugimi możemy się też dzielić wspólnym doświadczeniem wiary.
popiel19 2
Kolejnym punktem była adoracja Najświętszego Sakramentu, gdzie mogliśmy podziękować Panu Jezusowi i Jego Matce za to wszystko co przeżyliśmy i za wszystkie otrzymane podczas pielgrzymki dary i łaski. Ks. Marco prowadził rozważania i pomógł zagłębić się w Bożą obecność.
Następnie była wspólna kolacja, przygotowana przez naszych chłopaków z Włoch, był też czas na rozmowę i podzielenie. Potem wspólnie obejrzeliśmy film „Dla Boga nie ma nic niemożliwego” naszej Matki Elviry i przyszedł czas na przedstawienie „Przytulenie”. Podczas oglądania było dużo łez i widać, że wszystkim się podobało, wspólny wysiłek na pewno nie poszedł na marne.  popiel19 4Po wszystkim spotkaliśmy się przed sceną, wspólnie tańcząc i śpiewając po sceną. Nikomu nie spieszyło się na pożegnanie.
Dziękujemy Matce Bożej za dar pielgrzymki i za przyjaźń, którą zaczęliśmy wspólnie tworzyć, za wszystkie łaski od niej otrzymane i za jej Matczyną miłość, przede wszystkim dziękujemy za dar życia naszej Matki Elviry, bo bez niej nie byłoby niczego. Pozdrawiamy wszystkich i pamiętamy w modlitwie.

                                                               Chłopaki z Cenacolo  

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &