Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

SPOTKANIE MAŁŻEŃSTW WSPÓLNOTY W TARNOWIE

 

W dniu 23.04.2016 r. odbyło się w Tarnowie spotkanie małżeństw, grup z południa Polski tj. śląskiej, dolnośląskiej i tarnowskiej. Na spotkanie przybyło liczne grono rodziców, co wszystkich bardzo ucieszyło, a piękna pogoda towarzyszyła nam do późnych godzin popołudniowych.
Spotkanie rozpoczął nasz stały przyjaciel o. Sławek, informując przybyłych rodziców o programie i temacie spotkania: „ Jak Wspólnota zmienia nasze życie”. Przygotował i rozdał wszystkim osobom wspomagające pytania do dyskusji.
Program rozpoczęliśmy modlitwą różańcową. Po różańcu udaliśmy się do kaplicy, gdzie o. Sławek poprowadził katechezę na temat wiary. Przytaczał fragmenty książki Matki Elviry „Pełnia radości” oraz papieża Franciszka „ Miłosierdzie to imię Boga”. Podkreślał, że w wierze zawiera się ufność pokładana w Bogu, czyli zaufanie w Jego opiekę, miłosierdzie i bezgraniczne poddanie się Jego woli, a wtedy poczujemy Jego obecność i Jego działanie. Po pięknej katechezie adorowaliśmy Jezusa w Najświętszym Sakramencie i mogliśmy skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania u o. Sławka. 
Po adoracji udaliśmy się do auli na smaczny obiad przygotowany przez chłopaków. Następnie przyszedł czas na podzielenie się i rozmowy. Siedząc w kręgu opowiadaliśmy, jak bardzo zmieniło się nasze życie po poznaniu i wstąpieniu do Wspólnoty. Podkreślaliśmy, że Bóg jest coraz bardziej obecny w naszych domach, a modlitwa jest codzienną rozmową z Bogiem. Wszyscy czujemy Jego obecność, przez co w życiu jest prościej, lżej i radośniej. Z wielką tolerancją i zrozumieniem patrzymy na tych, których kiedyś odrzucaliśmy, bo byli inni od nas i potrafimy nawiązywać z nimi dialog. Wiara w Boga pomaga nam w pokonywaniu życiowych problemów, uskrzydla i dodaje otuchy, kiedy tracimy nadzieję. Nasza nowa Rodzina Cenacolo pomaga nam w noszeniu krzyża cierpienia i bólu, podaje nam rękę i prowadzi. Na zakończenie podzielenia odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Po tym zostaliśmy zaproszeniu przez chłopaków na słodkie „małe, co nieco”, kawę lub herbatę. O godzinie 16: 30 rozpoczęła się w kaplicy msza święta, którą celebrował o. Sławek. W kazaniu podkreślał, jak ważne jest zaufanie Bogu, jedność z Jezusem, otwarcie na działanie Ducha Świętego oraz jak wielkim darem jest dla nas Wspólnota Cenacolo. Jak zwykle po tak wspaniałych, wspólnych przeżyciach rozstaliśmy się umocnieni wiarą i z nowymi siłami.

Ojcze Miłosierny, dziękujemy Ci za to, że jesteś z nami oraz za wszystkie łaski, jakimi nas obdarzasz.

Prosimy Cię, miej nas w swojej opiece, udziel nam swojego błogosławieństwa na dalsze lata.

                                                                           Jezu ufam Tobie!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &