Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Niezwykłe spotkanie w Jastrzębiu!

W sobotę 30 sierpnia przeżyliśmy niezwykłe spotkanie w naszym domu w Jastrzębiu. Tym razem ku wielkiej radości wszystkich zgromadzonych rodziców i chłopaków ex, był z nami ks. Eugenio, który razem z innymi braćmi z Włoch przeżył z nami pielgrzymkę do Częstochowy. Spotkanie było przepełnione modlitwą, śpiewem i radością, a ks. Eugenio, który wiele lat przebywał na misjach w Ameryce Południowej wszystkich motywował do tańca i śpiewu. Pięknej atmosferze dopomógł też nasz chór, tym razem międzynarodowy. Dwóch Włochów, jeden Hiszpan i jeden Amerykanin, wspólnie z dwoma Polakami śpiewali pięknie po polsku i hiszpańsku, więc nie zabrakło nam wesołych rytmów. W godzinie Miłosierdzia Bożego odśpiewaliśmy Koronkę, a po tym przeżyliśmy niesamowitą adorację, którą zakończyliśmy wspólnym śpiewem do Czarnej Madonny. Następnie ks. Eugenio, widocznie zafascynowany Polską i wiarą, jaką tutaj żyjemy, w swojej katechezie mówił o dobroci Matki Bożej wobec nas i naszych rodzin. Mówił także o misjach, pięknie życia misyjnego i powołaniu DSC04461do takiego życia, na które odpowiadają młodzi ludzie, kiedyś uzależnieni, a dzisiaj gotowi oddać życie dla dzieci z naszych misji. Świadectwa Pawła i brata Konrada, przyniosły nadzieję i radość rodzicom, a wszystko to było „doprawione” tańcem i śpiewem. To, co usłyszeliśmy i przeżyliśmy, ofiarowaliśmy Panu Bogu podczas Mszy Świętej, którą celebrował nasz wierny przyjaciel ks. Jan, a kazanie głosił ks. Eugenio. Podczas kazania jeszcze raz podzielił się z nami, jak bardzo jest zafascynowany wiarą Polaków i odwagą kapłanów, którzy mówią dużo o tym, co nas czeka po ziemskim życiu, kiedy będziemy razem z naszym Ojcem w niebie i tym, w jaki piękny i łagodny, a zarazem jasny i konkretny sposób przekazują to, że celem naszej pielgrzymki jest wieczna radość w domu Ojca. Jak powiedział, jest to rzecz, którą rzadko spotyka jeżdżąc po zachodzie Europy, a która jest bardzo potrzebna młodzieży dzisiejszych czasów. Na samym końcu poprosił nas, abyśmy wszyscy razem zaśpiewali piosenkę, którą śpiewał liberyjski naród podczas dwudziestoletniej wojny domowej, a która mówi o tym, że wszyscy wierzymy, że będzie dobrze, bo tak nam powiedział Jezus. Sobotnie spotkanie było przeżyte w ogromnej radości i dziękczynieniu.

Dziękujemy Madonnie za to, że mogliśmy na tym spotkaniu mieć jednego z kapłanów z serca naszej Wspólnoty w Saluzzo i modlimy się, abyśmy ich mieli z nami jak najczęściej! 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &