Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Spotkanie rodziców w Giezkowie

W sobotę, 5 kwietnia, w domu w Giezkowie odbyło się spotkanie rodziców z północy Polski. Już na samym początku, przy przywitaniu odczuwało się dużo ciepła i radości pośród rodziców z powodu kolejnego spotkania. Każde takie spotkanie, gdzie jednoczymy się na modlitwie, gdzie można dzielić się radościami i smutkami, jest dla nas wielkim darem.

Zaczęliśmy od modlitwy, odmawiając tajemnice radosne Różańca Świętego. Obecność i czułość Maryi wprowadziła nas w klimat modlitwy i pomogła wsłuchać się w Słowo Boże. Od razu po tym była Msza święta którą odprawił ks. Piotr, przyjaciel naszej Wspólnoty. Razem z rodzicami przeżyliśmy ją bardzo głęboko. Już na samym początku ks. Piotr nakierował nas na to, by jak najbardziej przybliżyć się do Źródła Życia, którym jest Jezus Chrystus w Eucharystii. Następnie w swym kazaniu skupił się na Maryi i Jej zdolności do wypełnienia woli Boga. Mówił o tym, jak Maryja zawsze pozostawała wierna woli Pana Boga, nawet w najtrudniejszych momentach. Bardzo wzruszający był także moment, kiedy ks. Piotr podzielił się z nami swoim spotkaniem z mamą bł. ks. Jerzego, śp. Marianną Popiełuszko, i wrażeniem jakie ona na nim wywarła.

Po modlitwie przyszedł czas na obiad, chłopaki przygotowali smaczne pizzę. Zależy nam na tym, aby rodzice poczuli się we Wspólnocie jak we własnym domu. Patrząc na ich uśmiechy i radość za stołem widzieliśmy, że tak też było. Popołudniowy program zaczął się modlitwą Koronki do Bożego Miłosierdzia, po której miało miejsce nasze dzielenie się z rodzicami tym, co przeżyliśmy i czego doświadczyliśmy na rekolekcjach w Toruniu. Dużo mówiło się o pięknie życia i o zaufaniu Opatrzności Bożej. Wielką radością dla nas, chłopaków było obserwowanie tego, że rodzice z tej grupy chcą żyć wartościami, jakie proponuje Wspólnota, i że ufają Wspólnocie. Dziękujemy naszym kochanym rodzicom za to, że mogliśmy odczuć ich miłość i przyjaźń! Z radością oczekujemy na następnie spotkanie, które odbędzie się 10 maja.    

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &