Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

spotkanie w giezkowie po wakacjach

W sobotę w naszym domu w Giezkowie odbyło się spotkanie rodzin z północy. Jak zawsze był to dzień przepełniony modlitwą i przyjaźnią. Spotkanie zaczęliśmy modlitwą różańcową, tym razem słonce i piękna pogoda pozwoliły nam modlić się przechodząc ulicą tak jak to robią chłopaki w naszych domach. Następnie mieliśmy Mszę Św. celebrowaną przez ks. Wacława. W swoim kazaniu ks. Wacław dotykając ewangelię tego dnia, mówił nam o prawie miłości, które musi przewyższać każde inne prawo. Jeśli kierujemy się miłością do Boga i bliźniego, wtedy każda nasza decyzja i działanie należy do Pana Boga, a On nas prowadzi. Na pierwszym miejscu zawsze musi być inna osoba, człowiek potrzebujący, który ma większą wartość niż reguły i zasady stworzone dla doskonałości. Właśnie tego uczy nas Wspólnota i Matka Elwira, że na pierwszym miejscu jest zawsze inny człowiek i jego dobro. Po Mszy i wspólnym śpiewie, chłopcy z domu w Giezkowie, przygotowali pizzę dla wszystkich obecnych.
Popołudniowa część spotkania zaczęła się Koronką do Miłosierdzia Bożego, a później było spotkanie, podczas którego się chłopaki podzielili z tym, co doświadczyli na pieszej pielgrzymce tarnowskiej. Był to moment pięknego i wzruszającego podzielenia, i świadectwa o tym wszystkim, co Matka Boża w swojej dobroci i macierzystej miłości czyni dla młodych z naszej Wspólnoty. Tym razem chłopaki postarali się nauczyć rodziców tańców, których sami nauczyli się podczas pielgrzymki. Wspólnie przeżyliśmy piękny moment radości i jedności, i w najlepszy sposób zaczęliśmy nowy cykl spotkań.

Dziękujemy rodzicom za przykład zaufania i jedności, i z radością oczekujemy na następne spotkania!

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ


Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &