Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

RODZICE Z CAŁEJ EUROPY DO SALUZZO !

 „PRZYJĘCIE, DROGA, JEDNOŚĆ, MISJA”

 Od czwartku 23 do niedzieli 27 września, na wzgórzu Saluzzo, odbyło się spotkanie dla rodziców, prowadzących grupy rodziców Wspólnoty Cenacolo z całej Europy. Zgromadzili się tutaj rodzice, przyjaciele, chłopcy i dziewczęta, którzy zajmują się kolokwiami przygotowawczymi i spotkaniami rodziców. Program dnia zaczynał się modlitwą różańcową i chwilą „wspólnotowej” adoracji, potrzebą zjednoczenia się z Bogiem, abyśmy się później łatwiej zjednoczyli między sobą. Katechezy naszych kapłanów odbywały się systematycznie pod tematem: „PRZYJĘCIE, DROGA, JEDNOŚĆ, MISJA”. Nasi księża mówili o Wspólnocie i o tym, jak istotne jest współczucie wobec cierpienia innych, przyjmując ich i wsłuchując się w to, co pragną nam opowiedzieć. Podczas całego spotkania można było odczuć jedność między rodzicami, mimo to, że przyszliśmy z różnych części Europy. To było wielką motywacją dla wszystkich!

Dzięki tłumaczeniu przez słuchawki, tak, jak to zwykle jest zorganizowane podczas „Święta Życia” rodzice, którzy przyjechali zza granicy mogli też całkowicie uczestniczyć w spotkaniu. Pięknymi chwilami były też wspólne posiłki, podczas których rodzice ze sobą rozmawiali, a czasem gestykulowali, aby coś zrozumieć. Każdy przyniósł kawałek swojego kraju, historii i zwyczajów…
Po południu odmawialiśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i różaniec, chodząc i kontemplując piękno natury. Po tym był moment wspólnego podzielenia, podczas którego dzieliliśmy się naszym doświadczeniem. Obecność naszego prawnika i naszego lekarza, przyjaciół Wspólnoty oraz ich profesjonalność zjednoczona z miłością wobec wszystkich, ubogacały zwłaszcza rodziców z krajów, w których dopiero zaczęły się kolokwia przygotowawcze. 

Jednego popołudnia otrzymaliśmy ogromny dar: mogliśmy jeszcze raz ujrzeć oczy i uśmiech naszej Matki Elwiry, która przyszła do nas! Podczas wspólnych kolacji, przeżywaliśmy prawdziwe chwile rodzinne! Wzruszający był moment, kiedy rodzice z wszystkich krajów wstawali za stołem i śpiewali swoje narodowe piosenki, opowiadając nam coś o tym! Kilka razy mogliśmy też usłyszeć wiele różnych dowcipów.
W sobotę, po obiedzie grupy rodziców z Włoch, które zwykle się spotykają w ostatnią sobotę miesiąca, przybyły do Saluzzo. To wspólne spotkanie było wielkim darem dla wszystkich! I dla rodziców z innych krajów, ponieważ mogli przeżyć takie spotkanie „w sercu Wspólnoty”, i dla włoskich rodziców. W niedzielę, na sam koniec spotkania, odwiedziliśmy Dom formacyjny w Pagno koło Saluzzo. Tam odwiedziliśmy przede wszystkim Matkę Elwirę, której mogliśmy jeszcze raz z serca podziękować za dar wiary i nowego życia dla naszych rodzin! Bardzo nas poruszyło spotkanie z Matką Elwirą zdumioną ilością rodziców, którzy wybrali służbę i miłość w charyzmacie Wspólnoty. Przybyliśmy z różnych stron Europy, aby jej podziękować, śpiewając radosne piosenki. Podczas Mszy świętej, którą zakończyliśmy spotkanie, modliliśmy się za wszystkie grupy rodziców oraz za wszystkich obecnych. Dziękujemy Opatrzności i Wspólnocie za możliwość tego spotkania, które w nasze serca wlało dużo entuzjazmu w kontynuowaniu naszej misji!

GALERIA ZDJĘĆ W BUDOWIE

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &