Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Rocznica w Jastrzębiu

„…Ugościliśmy wszystkich
tym co mieliśmy najlepsze…”

Rocznica w Jastrzębiu

Dnia 08.06.2024r. obchodziliśmy 22 rocznice otwarcia naszego domu w Jastrzębiu Zdrój, którego patronem jest św. Jan Paweł II. Czuliśmy, że jest to dla nas ważne święto, dlatego zaczęliśmy z przygotowywaniami już trochę wcześniej. Szykując nasz dom żeby był gotowy na przyjęcie gości wykonaliśmy wiele prac porządkowych.

Motywowaliśmy się wspólnie każdego dnia na modlitwie zawierzając nasze przygotowywania, codzienne obowiązki, a także wzajemną współprace. Pozwalało nam to nawiązywać przyjaźnie razem z braćmi z innych domów naszej Wspólnoty, którzy świętowali razem z nami. 

W sobotę już z samego rana po porannej modlitwie ruszyliśmy z ostatnimi przygotowywaniami. Dopisywała nam słoneczna pogoda. Święto domu rozpoczęliśmy przyjęciem naszych gości. Rodziny, przyjaciele, kapłani i siostry zakonne, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie sprawili nam wiele radości. 

Najważniejszym momentem spotkania to czas Mszy Świętej, którą celebrował ks. Hubert. Razem z nim mszę koncelebrowali księża, którzy wspierają nas swoją posługa od ponad 20 lat. Ksiądz Hubert podzielił się z nami swoim doświadczeniem , obecnością Matki Bożej i siła różańca. Po wspólnej eucharystii kontynuowaliśmy naszą modlitwę odmawiając tajemnice różańca. 

Czas posiłku zawsze jest pięknym momentem. Za stołem mogliśmy przeżyć wiele radości, uśmiechu i rozmów. Ugościliśmy wszystkich tym co mieliśmy najlepsze i służyliśmy jak potrafiliśmy najlepiej. We wszystko włożyliśmy dużo serca, a owocem była dobra atmosfera między gośćmi.

Chwile po godzinie 15:00 przed Najświętszem Sakramentem pomodliliśmy się Koronką do Bożego Miłosierdzia. Podczas krótkiej  adoracji mogliśmy podziękować za ten dom, opatrzność i opiekę Matki Bożej. Na końcu naszego spotkania mieliśmy poczęstunek i czas wolny, w którym mogliśmy spędzić czas z naszymi rodzinami na rozmowie. 

Nadeszła pora  pożegnania, po której rodziny i przyjaciele powrócili do własnych domów. Dla nas to był piękny czas, w którym mogliśmy zobaczyć jaką wielką rodziną jest Wspólnota.
Jesteśmy też wdzięczni za to wszystko co dokonała dla nas nasza Matka Elvira za to zaufanie którym obdarzyła Pana Boga i nas.
Dziękujemy za przybycie!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &