Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Rekolekcje w Skrzatuszu

„Te rekolekcje
to dla nas czas
umocnienia wiary…”

Rekolekcje w Skrzatuszu

W dniach 11- 13 listopada odbyły się kolejne rekolekcje naszej Wspólnoty. Gościliśmy w progach Skrzatuskiego Sanktuarium, gdzie króluje oblicze Matki Bożej Miłości Zranionej i Naszej Nadziei, trzymającej w ramionach ciało swojego syna Jezusa Chrystusa. Proboszczem i kustoszem tego wyjątkowego miejsca jest ks. Wacław Grądalski. Już piątkowe nabożeństwo w tym Sanktuarium uświadomiło nam że jesteśmy w domu naszej Matki, gdzie każdy może znaleźć spokój i ukojenie. Piątkowy wieczór zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim.

Sobotę rozpoczęliśmy tradycyjnie modlitwą różańcową, wspólnym śpiewem i tańcem, a następnie wysłuchaliśmy katechezy ks. Wacława. Wśród przybyłych gości byli ks. Jan, o. Sławek, diakon Slaven, brat konsekrowany Konrad i chłopcy ze wszystkich domów Wspólnoty w Polsce. Kolejnym punktem dnia była uroczysta Msza Świętą celebrowana przez bp. Zbigniewa Zielińskiego. Obecność Jego Ekscelencji w szczególny sposób podkreśla nasze miejsce i znaczenie we wspólnocie kościoła katolickiego.

Popołudniem spotkaliśmy się przed bazyliką, aby modlić się słowami koronki do Bożego Miłosierdzia oraz przejść stacjami sanktuaryjnej Drogi Krzyżowej, kontemplując tajemnicę męki i śmierci Pana Jezusa. Później zgromadziliśmy się wszyscy w kaplicy, gdzie Slaven wygłosił dla nas katechezę. Przybliżył nam wagę trzech filarów: modlitwy, przyjaźni i pracy, na których Matka Elvira oparła istnienie Rodziny Wieczernika. Obejrzeliśmy też film, który był podsumowaniem przewodniej myśli tych rekolekcji, czyli poszukiwania powrotu do korzeni i ożywienia ducha Wspólnoty. Dzień zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu.

W niedzielę, ostatniego dnia naszego pobytu odmówiliśmy wspólnie różaniec i wzięliśmy udział we Mszy Świętej. Był też czas, kiedy mogliśmy porozmawiać i nacieszyć się swoją obecnością. Te rekolekcje to dla nas czas umocnienia wiary, obudzenia nadziei i rozpalenia miłości do Boga i bliźniego.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &