Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

REKOLEKCJE Cenacolo W SKRZATUSZU

Skrzatusz, 20 – 21 . 10 . 2018 r.
Witamy wszystkich!
Chcemy podzielić z wami to co przeżyliśmy podczas rekolekcji dla rodziców w Skrzatuszu w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej, gdzie zaprosił nas i ugościł nasz dobry przyjaciel ks. Wacław.
Wielu rodziców przyjechało już w piątek i wieczorem było spotkanie na którym powitaliśmy wszystkich. Br. Slaven powiedział kilka słów powitania, mówiąc też o zdrowiu naszej Matki Elviry, prosząc o modlitwę w jej intencji. Odmówiliśmy wspólnie Koronkę do Bożego Miłosierdzia i poszliśmy odpocząć.                                                                                                        skrzatrusz
W sobotę rano rozpoczęliśmy dzień z entuzjazmem. Na początku dnia była możliwość modlitwy osobistej przed Maryją w Sanktuarium. Było pięknie widzieć wielu rodziców, którzy zaczęli dzień właśnie w ten sposób. Po pysznym śniadaniu u daliśmy się do kaplicy, gdzie był moment wspólnej modlitwy. Kaplica była pełna, rozpoczęliśmy od tańca wspólnotowego, który sprawił, że panowała wesoła i radosna atmosfera. Później pomodliliśmy się wspólnie na Różańcu po którym br. Hubert , powiedział nam kilka słów dotyczących tematu spotkania : „Pójdź za Mną!” i modlitwy. Mówił do rodziców i tłumaczył jaki jest dla nas początek drogi wspólnotowej , jak ważna jest modlitwa i znajdowanie czasu dla Pana w codziennym życiu. Później była chwila czasu wolnego na rozmowę, a następnie wspólny obiad w jadalni.
skrzatrusz 5Poza br. Hubertem, byli z nami także br. Slaven i br. Konrad, ich obecność dała nam z pewnością dużo radości i sprawiła, że czuliśmy się też blisko Matki Elviry.
Około 14:00 była Droga Krzyżowa przy Sanktuarium na ścieżkach prowadzona przez ks. Wacława. Poza ks. Wacławem było też obecnych dwóch innych przyjaciół Wspólnoty: o. Sławek , redemptorysta , który od wielu lat uczestniczy w życiu naszej Wspólnoty, szczególnie pomaga chłopakom z domu w Porębie Radlnej , których spowiada i gdzie odprawia Msze Św. dwa razy w tygodniu i ks. Józef. Droga Krzyżowa była momentem w którym czuliśmy obecność Jezusa. Myślałem wiele o moich codziennych krzyżach i że nigdy nie niosę ich sam.
Ok. 16:30 spotkaliśmy się w Kaplicy, gdzie pani Maria wytłumaczyła nam historię Matki Bożej Bolesnej.
Później spotkaliśmy się w kościele na Mszy Św., którą celebrował ks. Józef i koncelebrowali o. Sławek i ks. Wacław. Ks. Wacław w kazaniu mówił jak pięknie jest być blisko Maryi i powierzać Jej wszystkie trudności.
Po Mszy Św. była kolacja i około ósmej spotkaliśmy się w kaplicy , gdzie był wzruszający moment Adoracji . Wysłuchaliśmy fragmentu Ewangelii o kobiecie, która dotyka Jezusowego płaszcza i zostaje uzdrowiona. Później każdy z mógł dotknąć płaszcza Pana , który był z nami obecny w Eucharystii. Dla wielu i w tym też dla mnie był to moment w którym czuło się Jego żywą obecność . On nas dotykał , uzdrawiał i leczył nasze rany. I tak razem z Panem Jezusem zakończyliśmy nasz dzień.
Nasza niedziela była jeszcze piękniejsza. skrzatrusz 10Obudziliśmy się z entuzjazmem, oczekując co nowego przyniesie nam ten dzień. Po śniadaniu spotkaliśmy się w kościele, gdzie tajemnice chwalebne Różańca Św., po którym był moment na podzielenie i rozmowy. Następnie ponownie spotkaliśmy się w kaplicy , gdzie wysłuchaliśmy co mieli do powiedzenia nasi bracia. Konrad opowiadał o tym jak na początku było mu trudno uwierzyć w żywą obecność Jezusa w Eucharystii i o trudnościach jakie napotyka dziś każdy chrześcijanin. Następnie spotkaliśmy się w Sanktuarium na Mszy Św.
W kazaniu o. Sławek , mówił, że Jezus też nie przyszedł , aby rządzić lecz służyć co jest ważną częścią chrześcijańskiego życia.
Po Mszy Św. zrobiliśmy piękne zdjęcie przed Kościołem, następnie był obiad pożegnaliśmy się i wróciliśmy do domów.
Dziękujemy Maryi za Jej obecność w tych dniach, w sposób szczególny dziękujemy za Matkę Elvirę, aby w tym momencie jej życia Maryja była blisko niej i otaczała ją swoją obecnością oraz dodała siły i wiary do pokonania trudności życia codziennego. Dziękujemy za naszych braci i kapłanów , którzy są z nami od lat i sprawili, że to spotkanie było możliwe.

GALERIA ZDJĘĆ

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &