Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Rekolekcje w Kalwarii Zebrzydowskiej

W dniach 25 – 26 października w Kalwarii Zebrzydowskiej, mieliśmy okazję przeżywać rekolekcje wspólnotowe dla rodzin. Czuliśmy się bardzo dobrze przyjęci i odczuwaliśmy opiekę Matki Bożej Kalwaryjskiej. Na rekolekcje przybyło wielu rodziców ze wszystkich regionów Polski, a także rodzice ze Słowacji i Ukrainy. Wszystkich razem było nas ponad 250 osób. Wielką radością dla nas było przybycie kapłanów z „serca” naszej Wspólnoty: ks. Andrei, ks. Michela a także brata Slavena. Jak zawsze cieszyliśmy się obecnością naszego przyjaciela ks. Wacława oraz obecnością naszych wiernych przyjaciół: ks. Jana, ks. Józefa, o. Sławka i ks. Marcina.
DSC05430Jak zawsze nasz program rozpoczęliśmy z modlitwą różańcową, zawierzając Maryi wszystkie nasze intencje i troski. Tematem tegorocznego spotkania było hasło ze Święta Życia: „Radosnego dawcę miłuje Bóg”. Po różańcu ks. Andrea opowiedział nam o tym, co nasza Wspólnota przeżywa w „sercu”. Bardzo poruszające było kiedy opowiadał o tym, co Matka Elwira przeżywa w ostatnich miesiącach. Wielu rodziców było wzruszonych słysząc, że nawet jeśli Matka Elwira nie może już mówić, to i tak swoimi gestami, spojrzeniem i uśmiechem na twarzy przekazuje nam jeszcze więcej. Jej wrażliwość na życie jest zawsze taka sama. Potem przeżyliśmy najważniejszy moment dnia – Mszę Świętą, której przewodniczył ks. Jan a kazanie wygłosił ks. Wacław.
Popołudniowy program rozpoczęliśmy z Koronką do Miłosierdzia Bożego i adoracją Najświętszego Sakramentu. Był to piękny moment modlitwy, 

DSC05480

poprowadzony przez naszych kapłanów. Później ks. Michel opowiedział nam o nowej książce Matki Elwiry „Przytulenie”, która tuż przed rekolekcjami została wydana w języku polskim. Jest to biografia Matki Elwiry, a także historia założenia Wspólnoty Cenacolo. Był to także piękny i wzruszający moment, ponieważ ks. Wacław czytał poszczególne fragmenty z książki, świadczące o totalnym zawierzeniu się Matki Elwiry Opatrzności Bożej.
Wieczorem po kolacji, wszyscy spotkaliśmy się na auli, w której połączyliśmy się internetowo z „sercem” Wspólnoty w Saluzzo. Na ten szczególny moment przygotowaliśmy piosenkę dla Matki Elwiry, dziękując jej za to wszystko, co dla nas robi. O. Stefano wraz z niektórymi rodzicami i chłopakami z Włoch, podziękował polskim rodzicom za przybycie do miejsca, w którym tak wyraźnie można odczuć obecność Maryi. Na koniec powiedział także, że polska ziemia jest dla Wspólnoty bardzo ważna, ze względu na wiarę.
DSC05623Następnie obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez rodziców z grupy tarnowskiej i chłopaków z Tarnowa. W przedstawieniu pokazano nam ważny element naszego życia, jakim jest modlitwa. Zaprezentowano osobę bł. Karoliny, która jest patronką naszego domu. I tak w setną rocznicę jej męczeńskiej śmierci, podziękowaliśmy za jej wstawiennictwo.
Niedzielę rozpoczęliśmy ze śpiewem i tańcem, a następnie odmówiliśmy różaniec. Później ks. Andrea wygłosił katechezę dla rodziców. Podkreślał, jak ważne są spotkania dla rodziców, którzy mają dzieci we Wspólnocie, że droga przemiany nie jest tylko drogą chłopaka czy dziewczyny wstępujących do Cenacolo, ale jest także drogą przemiany dla rodziców. Przed południem przeżyliśmy adorację eucharystyczną, podczas której w szczególny sposób zawierzyliśmy naszą misję w Liberii, która w związku z wirusem Ebola, przechodzi ciężki moment próby. Przed adoracją każdy z rodziców otrzymał obrazek ze świętym, do którego w szczególny sposób będzie się modlił z okazji Wszystkich Świętych. Spotkanie zakończyliśmy Mszą Świętą w kaplicy Ojców Bernardynów.
Dziękujemy Panu Bogu za te piękne dni, oraz za wszystko to, co dla nas przygotował. Dziękujemy Mu szczególnie za dar Jego Opatrzności i za Matkę Elwirę!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &