Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Rocznica domu misyjnego w Peru

ROCZNICA DOMU VILLA EL SALVADOR (PERU)

Villa el Salvador, 8 października 2014
Droga Matko Elviro, ojcze Stefano i wszyscy

 

„Szczęśliwe oczy, które widzą to, co wy widzicie”.

 

Chcemy wam opowiedzieć o radości, jaką przeżywaliśmy obchodząc kolejną rocznicę powstania naszego domu na misjach w Peru, która odbyła się w sobotę 4 października. Każdy z nas już o wiele wcześniej był bardzo zajęty przygotowaniami. „Mamy zaś według udzielonej nam łaski różne dary” (Rdz 10,6); naprawdę cudownie było widzieć, jak każdy z całego serca trudził się w przygotowaniach według darów, które otrzymał. Dziękujemy Ci Matko Elviro, że nauczyłaś nas nie ograniczać się w miłości i dawać wszystko. 

Nasz dom był pięknie ozdobiony na święto. Było wiele balonów, które pomogła nam nadmuchać i powiesić w peruwiańskim stylu nasza przyjaciółka Gina. Wywiesiliśmy także zdjęcia dzieci, które w tych latach przebywały w naszym domu, misjonarzy, przyjaciół… dziękując Bogu za ten wielki dar życia tutaj, za zaufanie, które otrzymaliśmy, a także po to, aby przypomnieć sobie jak wyglądał nasz dom, kiedy go otrzymaliśmy. Dobrze było zobaczyć, że na święto domu przychodzą naprawdę wszyscy: nasi sąsiedzi, parafianie, dzieci, które mieszkają w pobliżu, a także sam włoski ambasador z Peru ze swoją żoną i dwójką dzieci. Poznał on nas dzięki domowi misyjnemu w Brazylii, do którego przyjeżdżał, kiedy był tamtejszym ambasadorem.
O. Simon, proboszcz z naszej parafii odprawił Mszę Świętą, wspólnie z nim koncelebrowali o. Eugenio i o. Giuliano, nasi wierni przyjaciele. O. Simon wielokrotnie dziękował za Wspólnotę na tej ziemi, za każdy gest miłości do najmłodszych i bezbronnych, za cierpliwość do dzieci, za godziny spędzone z nimi w szpitalu jak były chore, za nieprzespane noce z najmłodszymi lub chorymi, za każdą zmienioną pieluszkę… za piękno codziennej modlitwy różańcowej. Na koniec homilii poprosił dzieci o zaśpiewanie jednej piosenki mówiąc, że to one są duchem tego domu. Dzieci od razu zaśpiewały „ye ye ye, uo uo uo…” –piosenkę, którą śpiewają codziennie, ponieważ jest jedną z ich ulubionych!
Po Mszy Świętej my- siostry i „ciocie” zatańczyłyśmy bardzo żywy i radosny taniec, który nazywa się „Celebra la Vida” (Świętuj Życie”), w kolorowych spódnicach peruwiańskich, które uszyła nam pani Daniela. Później razem z dziećmi zbudowaliśmy ścianę z kartonowych cegieł, na których były wypisane ważne wartości chrześcijańskie takie jak wiara, miłość, służba bliźnim, przebaczenie, nadzieja, pokój. Był to symbol tego, co przez te lata zbudowaliśmy w naszym domu na skale Ewangelii. Ostatnim punktem programu był taniec wykonany przez dzieci oraz ciocie Niclę i Erikę w rytmach peruwiańskiej salsy. Było zabawnie, a także miło widzieć wolność dzieci nawet w momentach, w których popełniały jakiś błąd, nie zatrzymywały się tylko tańczyły dalej bez strachu, z uśmiechem na twarzy. Publiczność była zafascynowana.
Po obejrzeniu filmu opisującego historię naszego domu zjedliśmy przepyszną kolację.
Dziękujemy Panu za Opatrzność, którą nam zesłał, za przyjaźń i hojność uczestników, za ciepło, które otrzymujemy od tutejszych ludzi, dziękujemy wam wszystkim za modlitwę, podporę i przyjaźń, którą odczuwamy.
DZIĘKI, DZIĘKI, DZIĘKI!!
Dziękujemy Matce Elvirze, że nauczyła nas powtarzać z zafascynowaniem:, „jaka fantastyczna historia, jesteśmy w Peru!”.
Wielka rodzina Cenacolo z domu Villa el Salvador… Najlepszego miejsca na świecie!!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &