Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Pierwsza rocznica

„Byłyśmy poruszone pozdrowieniem o. Stefano, ponieważ sprawiło ono, że poczułyśmy się kochane i bliskie sercu Wspólnoty.”

Pierwsza rocznica

Argentyna, Villa Rosa
Marzec 2021 r.


Droga Rodzino Cenacolo

Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami tym ostatnim okresem przygotowań do naszego przyjęcia. Biorąc pod uwagę, że jest to szczególny rok, w którym nie jest możliwe przyjęcie naszych przyjaciół i rodzin, postanowiłyśmy sprawić, by ta wyjątkowa chwila była żywa tak dla nas, jak i dla tych, którzy nas kochają i wspierają. Nie było łatwo znaleźć pomysł na nasz film: chciałyśmy przekazać trochę tego, czym żyłyśmy w tym roku, wszystkie trudy i radości dzielone w codziennym życiu braterskim.

W trakcie przygotowywania domu, przeżywałyśmy również trudności, jak na przykład niedziałający traktor… ale nawet w tych momentach Pan był obecny poprzez jednego z naszych sąsiadów, który nie znając nas, pomógł nam. Miałyśmy dwie małe uroczystości: w jednej z nich przyjęłyśmy biskupa pomocniczego Justo Rodrígueza, on przekazał nam wartość uzdrowienia, słuchania i posłuszeństwa głosowi Pana, który czasami mówi nam, abyśmy robili tylko małe rzeczy przynoszące największe owoce.

Przeżycie mszy świętej nagrywanej było dość trudne, ponieważ atmosfera była inna: na początku nie było nam łatwo, ponieważ nie jesteśmy przyzwyczajone do patrzenia w kamerę, ale potem udało nam się odnaleźć naszą „wolność” dzięki słowom biskupa i ks. Eugenio, dzięki tańcom i śpiewom!

Otrzymałyśmy też szczególny dar: biskup mianował naszą Elisę nadzwyczajną szafarką Eucharystii; to była łaska dla domu. To był naprawdę piękny i ekscytujący moment, wzbogacony także obecnością i duchowym wsparciem ks. Eugenio. Co za dar, że możemy spędzić z nim trochę czasu!

Musiałyśmy podzielić naszą uroczystość na trzy dni, aby przyjąć i ugościć ograniczoną liczbę gości. Powitałyśmy nową grupę przyjaciół, którzy przeżyli z nami mszę świętą i pięknie było widzieć ich wzruszenie, kiedy po kilku miesiącach odnaleźli promienne twarze i odmienioną rzeczywistość. Byłyśmy poruszone pozdrowieniem o. Stefano, ponieważ sprawiło ono, że poczułyśmy się kochane i bliskie sercu Wspólnoty. 

Wreszcie 8 marca miałyśmy spotkanie online ze wszystkimi dziewczynami ze Wspólnoty Cenacolo, gdzie mogłyśmy wysłuchać świadectw, które napełniły nas nadzieją i dały nam siłę do dalszej drogi i wzrostu.

Dziękujemy Wam za modlitwę, za to, że towarzyszyliście nam w tym pierwszym roku życia naszej misji. Cieszymy się, że możemy zebrać pierwsze owoce i podzielić się nimi z wami.

Dziękujemy Jezusowi i Maryi za życie naszej matki Elviry, która w tym dniu obchodziła 65 lat życia konsekrowanego… Dziękujemy Ci Matko, bo twoja wierność uczy nas, jak być kobietami zdolnymi do wierności naszemu misyjnemu powołaniu nawet w chwilach krzyża! 
Kochamy cię… Bardzo mocno!!!

Pierwsza rocznica domu
„Villa Rosa”
w Argentynie

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &