Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

PIELGRZYMKA RODZIN CENACOLO DO FATIMY

Fatima 31.05 – 03.06. 2018 r.

Od 31 maja do 3-go czerwca, my rodzice ze Wspólnoty Cenacolo spotkaliśmy się w Fatimie, aby przeżywać kilka dni radości i wiary. Było to pragnienie wielu rodziców, ale także Wspólnoty, żeby spotkać się i modlić wspólnie do Maryi w tym świętym miejscu. Odpowiedź na tą prośbę była zauważalna, znak żywej wiary i wielkiego pragnienia bycia przytulanymi przez naszą niebiańską Mamę. To nie była tylko zwykła pielgrzymka, ponieważ wyruszyliśmy z różnych części Włoch, aby spotkać się wspólnie w Fatimie. Była nas wielka grupa 240-sto osobowa, razem z wieloma rodzinami „wspólnotowymi”, siostrami i kapłanami ze Wspólnoty, którzy byli dla nas darem świadectwa życia odzyskanego dzięki Matce Elvirze i jej „tak”.
Zaczęliśmy pierwszy dzień od drogi Krzyżowej „Drogi Pastuszków”. Przy każdej stacji na zmianę ks. Andrea z ks. Massimo, poprzez niektóre epizody z życia pastuszków, dawali nam do myślenia nad naszym życiem, zachowaniem i fat2wyborami, których w każdym momencie życia musimy dokonywać. Było dużo modlitw za Matkę Elvirę pełnych ciepła i głośno wypowiadanych. Jako, że byliśmy wielką grupą czasem musieliśmy przepuszczać małe grupki , które patrzyły ze zdziwieniem jak wielu nas było. Kiedy dobrnęliśmy do końca Drogi Krzyżowej w małej kapliczce przy placu, przeżyliśmy piękny moment rozmowy telefonicznej z Matką Elvirą, dając jej odczuć naszą miłość do niej, i mogąc słyszeć ją, która odebrała i pokazała jak bardzo nas kocha. Było to piękne wzruszenie dla wielu, którzy uronili jakieś łzy radości.
Po południu w małych grupkach odwiedziliśmy muzeum przykatedralne, które przetrzymuje wiele ważnych przedmiotów, dotyczących czy to historii Fatimy czy będących wartościowymi same w sobie. Mogliśmy zobaczyć jak po wielu latach od objawień, kościoły na świecie uznały te fakty dając święte przedmioty w dowód wartości objawień. Interesujące było wytłumaczenie otworu w koronie Maryi, z naboju przeznaczonego Janowi Pawłowi II; w koronie podczas jej przygotowania została wyryta wnęka, która w tamtym momencie była bez znaczenia.
fat3Ta wnęka była dokładnie tego samego wymiaru co nabój. Nic nie dzieje się przez przypadek, jest pięknie pomyśleć, że Maryja to wiedziała. Po południu mieliśmy Mszę Św. w kapliczce objawień, której przewodzili nasi kapłani za śpiew byliśmy odpowiedzialni my ze Wspólnoty. Wieczór zakończyliśmy, pięknym różańcem w kaplicy i pochodem ze świecami na placu sanktuarium. Następny dzień został poświęcony – ale lepiej powiedzieć, że został nam poświęcony – przez chłopaków z domu „Anjo de Paz” , którzy pokazali nam swój dom. Odpowiedzialny Piero opowiedział  o tym jak narodziła się ten dom i o tym jak Matka Elvira zrozumiała, że to był właśnie dom przeznaczony dla nas. Poprzez słowa Piero, Marca i Cinzii oraz Maurizia i Paoli – dwóch małżeństw wspólnotowych – było pięknie przeżyć po raz kolejny narodziny tego domu a jak mówili o Matce Elvirze wydawało się jakby była tam z nami!
fat4Jako „tradycja” w połowie poranka drugie śniadanie przygotowane przez chłopaków i przyjaciół Wspólnoty, którym dziękujemy za pomoc. Później w wielkim namiocie przeżyliśmy moment adoracji, gdzie wielu otworzył serca i wpuściło do nich Ducha Św.. Kolejnym pięknym momentem po południu była wizyta w domu Pastuszków w Valinhos, o którym pięknie opowiedzieli nam chłopcy ze Wspólnoty. Odmawiając Różaniec, doszliśmy do punktu w którym Anioł objawił się trzem Pastuszkom, było wzruszające móc wyobrazić sobie to spotkanie. Na koniec dnia spotkaliśmy się w domu razem z wieloma przyjaciółmi Wspólnoty z Portugalii, gdzie wysłuchaliśmy dwóch pięknych świadectw, Samuela i o. Alberto dwóch wiernych przyjaciół Wspólnoty.
W tych wszystkich dniach Maryja dała nam piękną pogodę i uchroniła od deszczu w najważniejszych momentach.

Za to wszystko, a szczególnie za spotkanie z Maryją musimy dziękować Wspólnocie i Matce Elvirze za jej „tak”, które daje nam do dziś smakować radość z bycia z Maryją, żeby nauczyć się jej ufać. Dzięki Elvira, że wskazujesz nam Drogę którą musimy iść aby osiągnąć zbawienie!
Kochamy Cię bardzo!!!
Grupy rodziców z Piemontu, Lombardii, Emilia-Romagna, i z Veneto

 

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &