Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Pielgrzymka do Medjugorje

14-21.09.2019 MEDJUGORJE

Wspólne pielgrzymowanie rozpoczęliśmy w sobotę rano Mszą świętą u chłopaków w Jastrzębiu. Posileni śniadaniem, kawą oraz błogosławieństwem wyruszyliśmy w drogę. Towarzyszyła nam modlitwa, piękne widoki oraz B4C16C10-70B6-4179-8CE1-A3AECD367C16wspaniała pogoda. Każdy z nas jechał pełen nadziei, dziękczynienia i świadomości, że jest to czas niezwykłej łaski. Na pierwszy nocleg przyjechaliśmy do miejscowości  Varażdin w Chorwacji, niezwykle klimatycznego miasteczka. Niedzielę rozpoczęliśmy Mszą św. w domu wspólnoty. Zostaliśmy tam bardzo serdecznie powitani, oprowadzeni i poczęstowani słodkościami. Wieczorem dotarliśmy do Medjugorie. Szybkie zakwaterowanie i już szliśmy na spacer po okolicy. Matka Boża towarzyszyła 572EE8D1-FCF7-4942-A847-E9FD5ABB8C1Fnam we wszystkim, czuć było, że nas wita, na każdego czeka z otwartymi ramionami aby przytulić, dać nadzieję i prowadzić. Wiedzieliśmy, że nie jesteśmy tam przez przypadek. Każdy z nas został zaproszony do tego niezwykłego miejsca przez naszą Kochaną Matkę.
Kolejny dzień wypełniło nam spotkanie z przewodniczką, poznanie historii objawień, parafii oraz rytmu dnia miasteczka. Zaplanowany przyjazd do domu chłopaków 800BA4B7-4B58-4B6A-8F87-220C412F7501poruszył nasze serca, wysłuchaliśmy tam świadectw, zobaczyliśmy piękno ich pracy oraz radość, którą dzielą się z innymi.

We wtorek pojechaliśmy do Tihaliny, wraz z inną polską grupą uczestniczyliśmy we Mszy świętej, podczas której odnowiliśmy przyrzeczenia małżeńskie. 
Środa to dzień wejścia na Podbrdo i pod Niebieski Krzyż. Wszyscy z różańcem w ręku, z balastem swoich doświadczeń, z dziękczynieniem i nadzieją, wiele osób boso niosło intencje swoje, wspólnoty oraz tych, którzy o modlitwę prosili. 
Czwartek,7F4FC38D-47B3-4D45-A067-6B0E89D491A0 to czas spotkań, wielu rozmów, wzajemnego słuchania, dzielenia się słowem i obecnością. Każdego dnia towarzyszył nam różaniec, msza święta, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała. Wieczór zakończyliśmy najpiękniejszym spotkaniem z Jezusem podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu.
W piątek bardzo wcześnie rano, z latarkami w ręku odprawiając Drogę Krzyżową wchodziliśmy na Kriżewac. Na szczycie, pod krzyżem przywitało nas wschodzące, gorące słońce. BC899503-E024-42BD-988F-734C42D0C89AKlimat tego miejsca, przeżycia duchowe, które nam towarzyszyły trudno
opisać słowami. Ksiądz Rafał nasz duchowy przewodnik, podsumował to krótko i bardzo treściwie  z CIEMNOŚCI do ŚWIATŁA…Tego dnia odwiedziliśmy również dom dziewczyn. Wspólna msza, wysłuchane świadectwa, możliwość bycia razem w zrozumieniu i jedności wypełniło nasze serca pokojem. Wieczorne spotkanie przy pysznym posiłku, w hotelu u bardzo gościnnych, życzliwych gospodarzy upłynął nam na wzajemnych podziękowaniach. D4F22096-4383-4419-A9A6-899237FD0C87Dla ks. Rafała za duchowe przewodnictwo, cierpliwość, odpowiadanie na wszystkie nurtujące nas pytania. Dla mamy Ewy, za organizację, wsparcie i dobre słowo.Dla gospodarzy za miłe przyjęcie i najlepszą jajecznicę. Dzień  zakończyliśmy Adoracją Krzyża Świętego. Następnego dnia po Mszy świętej odprawionej u chłopaków wyruszyliśmy w drogę powrotną. 
W niedzielny poranek byliśmy już w Jastrzębiu, zjednoczeni na Eucharystii dziękowaliśmy za
bezpieczny powrót i za ten czas jedności, miłości i pokoju. Niech Maryja przez swe wstawiennictwo towarzyszy wszystkim, którzy w sposób duchowy byli z nami u stóp Jej Syna Jezusa Chrystusa. Pełni wdzięczności za ten wspólny czas pielgrzymowania, za obecność chłopaków, za Dar Wspólnoty, za życie Matki Elviry i za Jej TAK.

                                                                      Dziękują pielgrzymi z Polski

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &