Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Obfite owoce pielgrzymki !!!

Dom „Błogosławionej Karoliny” – Poręba Radlna
09.09.2016

Na terenie naszego domu w Porębie Radlnej odbyło się spotkanie z młodzieżą z grupy 21. Po wielu latach pielgrzymowania razem z grupą „Błogosławionej Karoliny” młodzi ludzie rozmawiając z nami, uświadomili nam jeszcze bardziej, jak wielkim darem jest adoracja Najświętszego Sakramentu.
My, młodzi z Cenacolo codziennie mamy możliwość trwania w obecności Jezusa w chlebie eucharystycznym i jest to punkt centralny każdego dnia, a także miejsce i czas gdzie nasze serca najbardziej się przemieniają. Wspólna modlitwa jest zawsze najsilniejsza i przynosi największy owoc, więc podczas wędrówki na Jasną Górę przyszedł pomysł organizacji wieczora wspólnej modlitwy.
W ten sposób otrzymaliśmy szanse, aby podzielić się tym, co najcenniejsze! Chwilą przed Najświętszym Sakramentem. Około godziny 18:00 przyjechała grupa 60-ciu młodych osób będącą dla nas świadectwem wiary i nadziei na lepsze jutro. Tego wieczoru to nie „kanapa” czy uciechy dzisiejszego świata triumfowały, a przyjaźń zawiązana w Jezusie Chrystusie. Po godzinnej adoracji był czas na zobaczenie naszego domu, podzielenie się przeżyciami z pielgrzymki czy rozmowę.
Następnie, oglądaliśmy film „Dla Boga nie ma nic niemożliwego”, w którym nasza Matka Elvira przedstawia historię naszej Wspólnoty. Wielkim przeżyciem dla nas było to, że mogliśmy zobaczyć i usłyszeć jak przyszło do decyzji, aby nasza Wspólnota żyła tylko i wyłącznie z Bożej Opatrzności, jak otwierały się domy, jak narodziły się różne powołania w Cenacolo… Po filmie kilku z naszych braci z Cenacolo dało świadectwo o tym, jakie cuda czyni Pan Jezus w ich życiu i w życiu ich rodzin. Po tym było jeszcze trochę czasu na tańce, radość i przyjaźń, przyjaźń, która jest owocem wieloletniego wspólnego pielgrzymowania. Jesteśmy pewni, że to tylko początek i że będzie jeszcze wiele okazji na wspólną modlitwę, uwielbienie naszego Pana i czynienie dobra!

Dziękujemy Matce Jasnogórskiej, która nas zawsze powołuje do siebie i która wyprasza nam wiele łask u jej Syna. Jej opiece polecamy całą młodzież z naszej grupy 21!

GALERIA ZDJĘĆ VOL.1

GALERIA ZDJĘĆ VOL.2

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &