Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Nie ma jak w domu.

”Nie ma jak w domu…
dziękujemy Panu Bogu za to wszystko co dane nam było przeżyć.”

Nie ma jak w domu.

Spotkanie chłopaków ex wraz z rodzinami.

W sobotę 24-go lipca mieliśmy możliwość aby spotkać się w domu Wspólny w Jastrzębiu Zdroju. Dla każdego z nas było to wielkim darem, bo jak wiadomo, na skutek epidemii tego typu wydarzenia były zawieszone.

Organizowaliśmy co prawda spotkania w formule online korzystając z komunikatorów internetowych, ale nic nie zastąpi jednak prawdziwego spotkania twarzą w twarz, i to w tak drogiej naszemu sercu atmosferze domu wspólnotowego. Ostatnie półtora roku to czas trudny, czas w którym musieliśmy się zmierzyć z wieloma ograniczeniami i trudnościami, więc tym bardziej możliwość spotkania i wspólnej modlitwy było czymś na co długo czekaliśmy. 

W sobotni poranek po godzinie dziesiątej byliśmy już niemal w komplecie, i gromadząc się przed Maryją, rozpoczęliśmy nasze spotkanie od różańca chodzonego modląc się tajemnicą radosną. Po pięknym momencie modlitwy był jeszcze czas na rozmowę, a następnie w kaplicy zewnętrznej została odprawiona msza święta. Mieliśmy to szczęście, że wśród naszych braci nie zabrakło duchownych i msza święta była prowadzona przez ojca Marka i koncelebrowana przez ks. Rafała, który to wygłosił piękne kazanie o tym żeby dążenie do perfekcyjności nie niszczyło naszej wiary, abyśmy mieli świadomość że upadek w grzech zdarza się każdemu człowiekowi i żeby naszym dążeniem było  podźwignięcie się z naszych grzechów.

Następnym punktem spotkania był obiad, i tu piękna niespodzianka, bo bracia przygotowali nam wspaniały posiłek w postaci panzerotti. Było smacznie i wesoło, bo biesiadzie towarzyszył radosny gwar przy suto zastawionych stołach. Po obiedzie spotkaliśmy się w kaplicy aby móc podzielić się świadectwem, i zdecydowało się na to kilku braci. Szczególnie poruszające było świadectwo Sebastiana, który pomimo ciężkiej choroby nie traci nadziei i uśmiechu na twarzy. Dziękujemy Ci bracie za Twoje świadectwo wiary i wytrwałości w niesieniu Krzyża Pańskiego, zapewniamy Cię także o naszej modlitwie w Twojej intencji. Dalsza część popołudnia upływała w radosnej i przyjacielskiej atmosferze, był czas na rozmowy i wspólnotowe podzielenie w grupach tego co przeżywamy. Nadszedł także cudowny moment adoracji Najświętszego Sakramentu, w trakcie której wielbiliśmy Pana modlitwą, słowem i śpiewem.

Nasze spotkanie zakończyło się po godzinie osiemnastej i powoli rozjeżdżaliśmy się do naszych domów. Był to piękny dzień, pełen radości i wzruszeń, jesteśmy wdzięczni chłopakom z Jastrzębia za serce jakie włożyli aby nas wspaniale ugościć i nakarmić! Zawierzamy Panu Jezusowi i Maryi całą Wspólnotę i wszystkich braci ex, szczególnie tych którzy pogubili się gdzieś na swojej drodze. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie i dziękujemy Panu Bogu za to wszystko co dane nam było przeżyć. 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &