Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Matka Elvira urodziła się w Niebie 


Kiedy mówią:
„Elvira nie żyje!”,
musisz śpiewać, tańczyć, imprezować…
bo żyję!

Matka Elvira urodziła się w Niebie 

Pogrzeb z mszą żałobną odbędzie się
w czwartek 10 sierpnia 2023 r. o godz. 16:30,
a program rozpocznie się o godz. 14:00
przy Via San Lorenzo 35 na wzgórzu Saluzzo (CN).

Więcej szczegółów na temat tego dnia zostanie opublikowanych w najbliższych dniach.


Kiedy mówią: „Elvira nie żyje!”,
musisz śpiewać, tańczyć, imprezować…
bo żyję!
Biada ci, jeśli powiesz: „biedactwo…”.
Nie, nie ma „biedaka”!
Idę dobrze, cicho i szczęśliwie
i śpiewam, już śpiewam!
Przede mną otworzy się szeroko
coś wielkiego…
życie nie umiera!

Matka Elvira

Tymi słowami powtarzanymi przez lata, Siostra Elvira Petrozzi, znana jako Matka Elvira, przygotowała swoich współbraci i młodzież ze Wspólnoty Cenacolo, którą założyła, do swojego przejścia do życia wiecznego.

W wieku 86 lat, otoczona modlitwą i miłością całej „wielkiej rodziny” Wspólnoty Cenacolo, Matka Elvira powróciła do domu Ojca. Swoją ziemską pielgrzymkę zakończył dziś  w Domu Formacyjnym Wspólnoty Cenacolo w Saluzzo (Cuneo), przy ul. Pagno 115, gdzie przeżyła ostatnie lata swej choroby, wspomagana i otoczona opieką przez siostry ze Wspólnoty. Dziś rano, w czwartek 3 sierpnia 2023 r., o godz. 3.50, otoczona modlitwą wszystkich sióstr domu formacyjnego, po odśpiewaniu Salve Regina, otworzyła szeroko swoje duże, świetliste oczy i z ufnością oddała się Miłosiernemu uściskowi Ojca i czułości Najświętszej Maryi Panny.

Pochłonięta życiem spędzonym z niezwykłą hojnością i intensywnością w miłości i służbie ubogim i potrzebującym – zwłaszcza młodym i odrzuconym, zagubionym w nałogach i bezsensownym życiu – a w ostatnich latach życia pod krzyżem, Matka Elvira kontynuowała do końca z wiarą, determinacją, odwagą i pełnym oddaniem Bogu, aby świadczyć o swojej ogromnej miłości do życia.

Już w dniach Święta Życia, które odbyło się na wzgórzu Saluzzo w dniach od 13 do 16 lipca, tysiące ludzi, w tym młodzi ludzie, rodzice i przyjaciele należący do „wielkiej rodziny” Wspólnoty, którzy przybyli z różnych części świata, aby świętować 40. rocznicę Cenacolo, zgromadzili się wokół niej w intensywnej modlitwie i z głębokim wzruszeniem, aby jej podziękować i towarzyszyć jej w przejściu do życia wiecznego.

Pod koniec uroczystości rzeka ludzi – młodych ludzi z naszych wspólnot i misji na całym świecie, „dzieci” Wspólnoty, przyjaciół, rodziców – przybył do Domu Formacyjnego, aby ją pożegnać, aby ją przytulić, pomodlić się, pocałować, podziękować. Oczekiwanie na jej narodziny w niebie przekroczyło wszelkie ludzkie oczekiwania, wypełniając się modlitwą i uczuciem, dając wzruszenie i wdzięczność w sercach wszystkich, którzy mogli ją powitać i podziękować, przede wszystkim chłopców i dziewcząt przyjętych do różnych Wspólnot Cenacolo. 

Tak jak przez całe swoje życie, Matka Elvira pragnęła oddać się wszystkim aż do samego końca, aż do dzisiejszego poranka, dnia wypełnienia się obietnicy Ojca dotyczącej jej życia.

Razem z wami dziękujemy Panu za to życie, tak cenne, które pomogło tak wielu ludziom zmartwychwstać, odnaleźć nadzieję i wolę życia!

Kaplica pogrzebowa zostanie ustawiona w Domu Formacyjnym Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania Pańskiego przy ul. Pagno 115 w Saluzzo, miejscu, w którym Matka Elvira przeżyła ostatnie lata swojego ziemskiego życia.

Ciało będzie można odwiedzać od jutra, piątku 4 sierpnia, w godzinach od 9:00 do 12:00 i od 14:00 do 18:30, aż do daty pogrzebu, która zostanie ogłoszona tak szybko, jak to możliwe.Od jutra, 4 sierpnia, każdego wieczoru o godz. 20.30 na wzgórzu San Lorenzo w Saluzzo, w miejscu, gdzie narodziła się Wspólnota Cenacolo, będzie odmawiany różaniec święty, otwarty dla wszystkich.

Wszyscy jesteśmy zaproszeni, aby po otrzymaniu tej wiadomości, uśmiechnąć się do Matki Elviry i podziękować jej za jej życie w pełni! Z Nieba czuwaj i wstawiaj się za nami!LINK DO OFICJALNEJ STRONY:

https://www.comunitacenacolo.it/eins


MATERIAŁY DLA PRASY:

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &