Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Czuwanie bożonarodzeniowe w Envie

”Na koniec mszy po tym jak złożyliśmy sobie życzenia i dodaliśmy otuchy tym, którzy spędzali święta po raz pierwszy we Wspólnocie, zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę trzymając się za ręce.”

Czuwanie bożonarodzeniowe w Envie

Dom „Nadzieja” w Envie.
Wtorek 24 grudnia 2019r.
Nareszcie Boże Narodzenie, jesteśmy tej nocy w Envie aby świętować wspólnie z pasterzami w stajence narodzenie Dzieciątka, które przychodzi na świat aby przynieść zbawienie. Wszystko było możliwe dzięki „tak” pewnej młodej kobiety, która nie bała się Zwiastowania przyniesionego jej przez anioła. Było pięknie ponieważ na początku zostaliśmy przyjęci ciepłą herbatą i otrzymaliśmy szczególną propozycję. Dostaliśmy mały kawałek drewna aby zanieść do stajenki, na którym trzeba było napisać prośby lub intencje jakie chcemy ofiarować małemu Jezusowi. Scenografia, która była na scenie pomogła nam zanurzyć się bardziej w tajemnicę Bożego Narodzenia. Czekaliśmy w ciszy idąc w procesji i małymi krokami weszliśmy do stajenki, aby odwiedzić małego Jezuska. Od razu potem zaczęło się świętowanie, chór zaśpiewał wiele kolęd sala wypełniła się wieloma osobami, przyjaciółmi, chłopakami, dziewczynami rodzinami i exami ze wspólnoty. Przedstawienie jasełkowe było bardzo dotykające zostało przyjęte w ciszy i było wstępem do Mszy Św. Słowa księdza Stefano w homilii pomogły nam zastanowić się nad znaczeniem Bożego Narodzenia: „My Jesteśmy ludem, który szedł w ciemnościach i dziś zobaczył światło Dzięki drodze wspólnotowej, która pozwala nam spotykać Jezusa. To on nas przyjął i uzdrawia nasze rany.” Na koniec mszy po tym jak złożyliśmy sobie życzenia i dodaliśmy otuchy tym, którzy spędzali święta po raz pierwszy we Wspólnocie, zaśpiewaliśmy wspólnie kolędę trzymając się za ręce. Po wypiciu kubka dobrej ciepłej czekolady i zjedzeniu kawałka ciasta każdy powrócił do własnego domu. 
Dziękujemy Matce Elvirze ponieważ nauczyła nas przeżywać Boże Narodzenie z radością zbawienia i nadzieją w sercu.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &