Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Budujemy „Skrzatuski Wieczernik” przy sercu Matki

”Dziękujemy wszystkim,
którzy przyczyniają się
do budowy tego domu.”

Budujemy „Skrzatuski Wieczernik” przy sercu Matki

Przy skrzatuskim sanktuarium, gdzie od blisko 450 lat pielgrzymi mogą uczyć się miłości i nadziei w obecności cudownej piety Matki Bożej, Pani Skrzatuskiej, powstaje kolejny dom Wspólnoty Cenacolo w Polsce. W założeniu będzie on służył tym spośród naszych braci, który kończą już pewien etap swojej drogi we Wspólnocie. Tutaj, przy sercu Maryi, będą mogli kontynuować walkę o swoje życie, wraz z Matką Miłości Zranionej i Naszej Nadziei.

Dom ten powstaje, zgodnie z charyzmatem Wspólnoty Cenacolo, całkowicie z Bożej Opatrzności, która, jak zwykle, nie każe długo na siebie czekać. W swojej hojności pozwoliła nam już postawić mury i przykryć dach. Obecnie czekamy na opatrzność okien, lecz i tutaj Pan Bóg jako Dobry Ojciec nas nie zawiódł. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczyniają się do budowy tego domu.

Skrzatusz jest Wspólnocie Cenacolo dobrze znany, przede wszystkim poprzez osobę kustosza, księdza Wacława Grądalskiego, który sprowadził ją do Polski, wciąż aktywnie ją wspiera i z nią współpracuje. Nasi bracia z domu w Giezkiwie często przyjeżdżają tutaj do pracy oraz na świadectwa, ukazując zarówno słowem jak i czynem, swoją drogę ku zmartwychwstaniu. Mogli więc od dawna już czuć się tutaj jak u siebie w domu, a dzięki pomocy Bożej Opatrzności, wkrótce będą mogli tutaj zamieszkać.

Podobnie jak we Wspólnocie, nasz dom będzie miał swoich prowadzących. Jacek ze swoją żoną Ewą i dwoma córeczkami Klarą i Weroniką, którzy zdecydowali się na przyjazd i zamieszkanie tutaj w Skrzatuszu. Jacek przeżył swoje zmartwychwstanie w czasie kilkuletniej drogi w Cenacolo. Teraz mając też  doświadczenie życia w świecie, wraz z Ewą postanowili poświęcić się współpracy ze Wspólnotą i pomaganiu jej. W ich sercach urodziło się pragnienie aby pomagać tym chłopakom, którzy po przejściu swojej drogi wspólnotowej, będą stawiali swoje pierwsze kroki w nowym życiu w świecie.

Powstający dom będzie piątym już w Polsce. Polecamy Bogu i ludziom to dzieło, ponieważ Opatrzność jest darem, o który trzeba prosić i za który należy być wdzięcznym. Wszelka otwartość serca i wsparcie, tak modlitewne jak i materialne, stanowi cegiełkę pozwalającą temu dziełu powstawać na naszych oczach. Jeśli więc ktoś pragnąłby wesprzeć to szczególne dzieło jakim jest „Skrzatuski Wieczernik” podajemy dane do wpłaty:

Parafia pw. NMP Bolesnej Pani Skrzatuskiej w Skrzatuszu
Nr konta: 10 1020 3844 0000 1102 0006 7322
Z dopiskiem: Cenacolo 

Wpłaty można też dokonać pod linkiem:

Za każdy najmniejszy dar serca bardzo dziękujemy i pamiętamy w naszych modlitwach.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &