Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

Wizyta ks. Ivana i chłopaków w Kosowie!

Po dłuższym czasie oczekiwania Opatrzność Boża pozwoliła niektórym chłopakom wraz z ks. Ivanem pojechać do Kosowa, na spotkanie rodziców Cenacolo, z tamtej ziemi, którzy przybyli tam na cotygodniowe spotkaniu. Kosowo to mały kraj, który po ostatniej wojnie bałkańskiej odzyskał niepodległość, lecz z różnych powodów jest tam też wiele trudności.
Jednak nasz Pan zawsze nas zaskakuje. Byliśmy bardzo poruszeni tym jak zostaliśmy przyjęci przez rodziców i niektórych naszych chłopaków i dziewczęta ex z naszej Wspólnoty. Minęło już ponad 10 lat, od kiedy powstała tam grupa rodziców, którzy się spotykają i modlą się razem tak jak w innych miejscach gdzie jest Wspólnota Cenacolo.
Bardzo dotknęło nas świadectwo dwójki rodziców: Martina i Teresy, których syn żył we Wspólnocie I przez te wszystkie lata byli oni wierni spotkaniom odbywającym się w każdą sobotę na parafii. Ich wypowiedź pokazała nam, jak Pan Jezus wszedł w ich życie poprzez krzyż ich syna. Było to naprawdę cudowne doświadczenie. Pragnienie podzielenia się odnalezioną radością dało im siłę i wytrwałość w przyjmowaniu na kolokwia innych potrzebujących rodzin.
Dzień był wypełniony wieloma momentami radości, wszyscy dziękowaliśmy Jezusowi i Maryi za cuda, które uczynili w naszym życiu. Sobotnie spotkanie zakończyliśmy Mszą Świętą, podczas której wspominaliśmy św. Franciszka, szanowanego i kochanego na bałkańskiej ziemi.
Gdy obudziliśmy się w niedzielę, ujrzeliśmy piękny słoneczny dzień. Wykorzystaliśmy to i udaliśmy się do katedry przechodząc przez centrum miasta. Byliśmy zaskoczeni wielką ilością młodych ludzi, których spotkaliśmy. Czuliśmy się jak w „mieście młodych”. Uczestniczyliśmy w Mszy Świętej celebrowanej przez ks. Bp. J. E. Dode Gjergiji w pristyńskiej katedrze. Po Mszy Świętej spędziliśmy czas z ks. Biskupem, innymi kapłanami, siostrami zakonnymi i przyjaciółmi.
Wracając z Kosowa przejechaliśmy przez Dubrownik, a także przez parafie diecezji Kotor. Była to okazja, aby w niektórych szkołach dać świadectwo tego jak pięknie jest być przytulonym miłością i przebaczeniem przez Pana, dzięki czemu możemy dzisiaj żyć nowym życiem.
Dziękujemy Panu za to wszystko, co otrzymujemy od Wspólnoty, za Opatrzność i dobroć Boga i za dar Matki Elwiry! Darmo otrzymaliśmy i teraz chcemy darmo dawać, z radością i uśmiechem. Dzięki!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &