Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Argentyna pierwsze kroki

„W każdym miejscu można było zauważyć miłość i uwagę w małych rzeczach. Niczego nam nie brakowało, każda rzecz była przygotowana z wielką miłością.”

Argentyna pierwsze kroki

Dom „Bożego Miłosierdzia”
Villa Rosa, Listopad 2019
Piszemy wam z Argentyny, żeby poinformować was o pierwszych krokach na tej ziemi. Na lotnisku czekały na nas już dziewczyny misjonarki z Ameryki Płd. i ks. Eugenio. Przyjęli nas radosną piosenką i jak dojechaliśmy do domu mogliśmy podziwiać jego piękno. W każdym miejscu można było zauważyć miłość i uwagę w małych rzeczach. Niczego nam nie brakowało, każda rzecz była przygotowana z wielką miłością. Od ogrodu przez ogródek z kwiatami do kuchni i pokojów. Czuliśmy ze strony wszystkich, że chcieli nas przyjąć z radością. 

5F275585-4C17-443A-BA0F-02C07423A417

W tych dniach staraliśmy się uporządkować wszystko i zacząć z pierwszymi pracami w domu, ale przede wszystkim starałyśmy się zbudować przyjaźń między nami, gdyż pochodzimy z różnych rodzin, narodowości i kultur. Kiedy zaczęłyśmy przygotowywać niedzielną uroczystość, było czuć między nami wiele jedności. Na święto przyjadą przyjaciele z Argentyny. Był to dla nas wielki dar, móc uczestniczyć codziennie we Mszy św. Odprawianej przez ks. Eugenio. Jego kazania pomagały nam rzucić się w codzienny rytm, nie bać się i rozpoznać w tym Boże powołanie.

4B4498DD-A195-40AD-885C-FE8F7C007446

W niedzielę około 12:00 zaczęli przyjeżdżać pierwsi przyjaciele. Ks. Eugenio wraz z innymi zaprzyjaźnionymi  księżmi odprawili Mszę św. w Kaplicy. Było fajnie spędzić później trochę czasu z przyjaciółmi i móc ich zapoznać. Zakończyliśmy dzień wspólnym różańcem chodzonym, dziękując Bogu. We wtorek, 5 Listopada otrzymaliśmy dar  odwiedzenia Sanktuarium w Lujan i innych domów dla mężczyzn. Było mocnym przeżyciem poznanie charyzmatu Cenacolo tu w Argentynie. Powierzyliśmy nasze intencje i nasze serca oraz serce Matki Elviry Naszej Pani z Lujan we Mszy św. odprawianej przez ks. Eugenio i o. Diego. Jesteśmy pełnie wdzięczności za wszystko co w tych dniach przeżyłyśmy i dostałyśmy. Teraz staramy się zacząć żyć naszym życiem wspólnotowym tu w Villa Rosa. 
Dziękujemy wszystkim, módlcie się za nas, za ten dom i za jego pierwsze kroki! Dziękujemy Matce Elvirze, która nauczyła nas ufać Bożej Opatrzności i Modlitwie, której dzisiaj dotykamy i którą czujemy.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &