Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
86 urodziny Matki Elviry

„…całego serca dziękujemy
Matce Elvirze
za ofiarowanie życia i za przekazanie nam
Miłości Jezusa i Maryi…”

                                                     

86 urodziny Matki Elviry

„Bóg umieścił w nas pełnię prawdziwej miłości” 

(Matka Elvira)


Jesteśmy tutaj, aby „wychwalać” życie… Urodziny naszej Matki Elviry są ważną datą dla nas wszystkich, ponieważ dzięki Jej «tak» i Jej przykładowi odkryliśmy prawdziwą pełnię życia: miłość!

Przeżyliśmy piękny i intensywny tydzień świętowania, który rozpoczął się w sobotę 21-go stycznia, w dniu urodzin Matki Elviry, kiedy to 400 młodych ludzi, którzy przybyli z różnych domów Wspólnoty Cenacolo w Europie, przyszło pod balkon jej mieszkania, aby jej podziękować i zaśpiewać najlepsze życzenia! Chociaż nie mogliśmy jej zobaczyć, jesteśmy pewni, że „ona nas usłyszała!”  To z pewnością napełniło ją wielką radością! Po południu zebraliśmy się  wszyscy w katedrze w Saluzzo na święceniach diakonatu brata Konrada, był to bardzo intensywny moment modlitwy.

W niedzielę, 22 stycznia, chłopcy, dziewczęta, rodziny i osoby konsekrowane przeżyli bardzo bogaty dzień w Envie. W godzinach porannych przeżywaliśmy adorację i Mszę św., po której ukazało się nagranie w  którym  to Matka Elvira losowała świętych patronów dla każdego domu wspólnotowego!! Po obiedzie połączyliśmy się poprzez transmisję na żywo z całym światem, tańczyliśmy i słuchaliśmy świadectw rodzin, osób konsekrowanych i przyjaciół oraz obejrzeliśmy poruszający film o życiu Matki Eviry.

W poniedziałek 23-go i wtorek 24-go odbyły się dni dla chłopców, podczas których zastanawialiśmy się nad tematem „ZACHWYT I SPEŁNIENIA”: niektóre bractwa zrobiły skecze a „poza programem” (to działanie „Ducha Świętego) ponownie obejrzeliśmy wideo brata Petera Vitka, konsekrowanego ze wspólnoty, który odszedł do nieba 1 maja ubiegłego roku, on naprawdę wiedział, jak żyć pełnią życia! Podczas wtorkowej Mszy Św. niektórzy chłopcy, którzy przygotowują się do „wyjścia” ze Wspólnoty, otrzymali błogosławieństwo, aby Pan ich prowadził i aby byli świadkami nadziei na świecie.

W środę 25-go i piątek 27-go, osiemdziesiąt dziewcząt wraz z kilkoma żonami i Siostrami z Zgromadzenia Matki Elviry spotkało się w Envie, aby zastanowić się nad tymi samymi tematami, ale w świetle bycia kobietami zdolnymi do dawania życia. Czekała nas wielka niespodzianka!!! Kilka Sióstr Misjonarek Zmartwychwstania z Pagno przybyło, aby spędzić z nami popołudnie! Co za radość widzieć je ponownie po tylu latach! Udało nam się również połączyć  z dziewczynami z Argentyny i Florydy.

W czwartek 26-go dziewczęta wraz z Ojcem Stefano, ks. Marco i kilkoma diakonami wyruszyli z pielgrzymką z domu Wspólnotowego w  Spinetta do Sanktuarium „Matki Bożej od Cudownego Medalika” w Mellana, przynosząc życie i zdrowie dwóch kobiet, Shannon i Daiane . Jedna z nich jest żoną i matką a druga świecką konsekrowaną, które obecnie przeżywają cięższy okres krzyża. Powierzamy je Maryi, aby powiedziała Jezusowi, aby je uzdrowił, jeśli taka jest Jego Wola.

Dziękujemy domu Wspólnotowemu w Envie za przyjęcie nas, wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie święta, wszystkim domom i misjom za ich wkład, ale przede wszystkim z całego serca dziękujemy Matce Elvirze za ofiarowanie życia i za przekazanie nam Miłości Jezusa i Maryi.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &