Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
84 urodziny Matki Elviry

”Moje życie ma wartość właśnie dlatego, że nie jest już moje.”

84 urodziny Matki Elviry

Dar życia
…z serca Matki Elviry

„Moje życie ma wartość właśnie dlatego, że nie jest już moje. Ci, którzy mają życie, mówi Jezus to ci, którzy je tracą, którzy nie mają już czasu myśleć o sobie, którzy tracą życie za brata, dla innych, to mają inne życie. Cóż, naprawdę muszę wam powiedzieć, szanuję życie, jestem miłośnikiem życia, właśnie dlatego, że nie jest już moje. Do tej pory moje życie to Ty, nie mam już mojego życia, moje życie jest w rękach Boga, ale Bóg kocha cię tak bardzo, że dał ci to, co jest dla ciebie. Oto, co sprawia, że żyję pełnią życia.

Więc dzień urodzin jest dniem do zapamiętania, musimy o go zapamiętać. Musimy o nim pamiętać właśnie, aby podziękować Panu, ponieważ jeszcze zanim byliśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj, On już o nas myślał, zawsze o nas myślał. Każdy z nas, kiedy odrzuca życie, jest jak mówienie do Boga: „Ale dlaczego mnie pamiętasz? Dlaczego tak długo na mnie czekałeś?”. Cóż, Bóg czekał na realizację swojej myśli, swojej miłości i nazwał go Claudio, nazwał ją Elvira, nazywał ją Luciana, nazywał go Marco, nazwał każdego z nas. Tylko Bóg jest taki: podczas gdy inni ludzie myślą o nas, kochają nas, pamiętają o nas, jak każdy z nas, a  my przywołujemy tą osobę, w naszej fantazji, w wyobraźni, dobry Bóg. Cóż kiedy Bóg myśli o człowieku, tworzy go, staje się namacalny, obecny na zawsze, staje się darem dla całej ludzkości. Tak zrobił dla nas, tak zrobił dla ciebie, tak zrobił dla mnie.

Urodziny powinny być obchodzone, ponieważ chcemy podziękować Bogu, że my nawet nie mogąc sobie wyobrazić On już myślał o nas. Myślał o nas w naszych błędach, w naszych upadkach, ale to nie ma znaczenia, bo nie boi się pobrudzić sobie rąk i przyszedł nas wyłowić, w kanałach, tam gdzie my upadliśmy .  Więc zróbmy przyjęcie urodzinowe, aby mieć to poczucie wdzięczności, wdzięczności do Bogu za dar życia.”

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &