Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

21 LAT naszej misji w … MOGI!

Mogi das Cruzes , Brazylia
Niedziela , 21 października 2018 r

Przepiękne święto!!! 21 lat naszej Wspólnoty tu w Mogi!
Na spotkanie przybyli pomóc nam chłopcy z domu w Jau, którzy razem z braćmi z domu „Świętej Tereski”, pracowali na Misji aby przygotować święto. Przeżyliśmy piękno przygotowań: bieganie, napięcie, sprzątanie, życie które pędzi w każdym zakątku misji…… od najmniejszych do największych! Nawet Odete, nasza bardzo dobra przyjaciółka, wierna od początku naszej Misji, poświęciła się kompletnie razem z chłopcami i misjonarzami, żeby przygotować jedzenie dla wszystkich osób , które miały przyjechać z bliska i z daleka. Przechodząc przez kuchnie czuć było charyzmat Matki Elviry, widząc wiele uśmiechu i czystość , mimo że było dużo pracy!

Spotkanie zaczęło się w sobotę od dnia rekolekcji dla rodziców chłopaków z Brazylii i
mogi21l 2Paragwaju , którzy są w naszych domach. Poza momentami katechez i podzielenia, „sercem” rekolekcji była modlitwa Różańcowa, Msza Św. i Adoracja Eucharystyczna. Wieczorem, na początku adoracji wspólnotowej, było wzruszające spotkanie rodziców z dziećmi: ile mocnych uścisków i łez przebaczenia. W tej atmosferze wszedł Najśw. Sakrament i przeżyliśmy wspólnie dotykające momenty modlitwy, w których Jezus przeszedł blisko nas , żeby błogosławić, uzdrawiać i przytulać chłopaków, misjonarzy i rodziny , które dziś żyją w nadziei lepszego życia.

W niedzielę poprosiliśmy Maryję w Modlitwie różańcowej , abyśmy mogli pięknie przeżyć to święto. Msza Św. była sposobem na rozpoczęcie naszego spotkania od Jezusa. mogi21l 3Odprawiał ją ks. Eugenio, razem z ks. Massimo i ks. Zbigniewem, dobrym przyjacielem Wspólnoty, który pochodzi z Polski. W kazaniu ks. Eugenio podkreślał jak ważne jest być misjonarzami tam gdzie jesteśmy. Nie trzeba jechać daleko , opuszczać własnego domu, pracy i przyjaciół! Zaprosił potem wszystkich obecnych przyjaciół i rodziców , aby zakochali się we wspólnocie, gdyż jest ona dziełem Bożym!

Po Mszy Św. zjedliśmy wspólny obiad: był to piękny rodzinny moment. Po południu było wystawione przedstawienie „Z ciemności do światła”, przygotowane przez chłopców i misjonarzy.

Byliśmy bardzo dotknięci filmikami , które były nam pokazane podczas przedstawienia, dotyczące życia wspólnotowego: praca, opatrzność, przyjaźń, spotkania między chłopakami i rodzicami i wreszcie Matka Elvira. Te filmy pomogły nam wejść jeszcze głębiej w to co byłomogi21l 4 prezentowane na scenie. Było widać , że chłopcy przeżywali w przedstawieniu własną historię, jak np. chłopak, który brał udział w „Synu Marnotrawnym”, przeżył ponownie emocje i objęcie z rodzicami z dnia poprzedniego. Zakończyliśmy dzień prostą modlitwą do Jezusa i Maryi „Naszej Pani Objawionej”, aby prowadzili i błogosławili nam wszystkim.

Dziękujemy Bogu za te szczególne dni: dziękujemy wszystkim, którzy nam pomogli, którzy byli narzędziami w rękach Boga, będąc dla nas opatrznością i pozwalając nam przeżyć dwa piękne dni wspólnotowe. Dziękujemy Matce Elvirze , że dzisiaj nawet na filmach przyniosła nam wszystkim uśmiech!
         Pozdrowienia z Brazylii od misyjnej rodziny z Mogi! 

 

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &