Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

16 LAT DOMU W MISYJNEGO BAHIA

Dom Maria Auxiliadora” – Catù – Salvador de Bahia
Niedziela, 26 maja 2019 r

Święto miało się odbyć w niedzielę 26 maja, ale dla nas zaczęło się we wtorek 21-go, wraz z przybyciem ks. Eugenio i chłopców z misji „Nossa Senhora da Ternura” i bractwa „S. Teresina” w Mogi das Cruzes w Sao Paolo, którzy przynieśli radość i entuzjazm. Miło było zobaczyć, jak biegają i pracują z uśmiechem, z wielką chęcią oddania siebie i dawania z siebie wszystkiego. W święto było tak wiele chwil modlitwy, a najgłębsze chwile, które przeżyliśmy miały miejsce w sobotę na początku Mszy Św. Ks.Eugenio w homilii zainspirowanej przez Ducha Świętego mądrze rozpracował wszystkie czytania z tygodnia, podkreślając, jak ważnym jest, rozważanie Słowa Bożego, ponieważ do zmiany potrzebna jest znajomość nauk Ewangelii, trzymanie ich w naszych sercach i wprowadzanie ich w życie. Tego wieczoru mieliśmy piękną adorację z intensywnymi chwilami modlitwy, prosząc Ducha Świętego, aby pobłogosławił wszystkich ludzi, którzy przyjdą na święto, aby wszyscy obecni mogli otworzyć serca na miłość i Miłosierdzie Boże i powrócić do swoich przemienionych i bogatszych w wartości domów.
W niedzielę rano już około 9.00 przybywają pierwsi przyjaciele z Catu, Pojuca, Salvador, Terranova i Jauá. Miło było ich powitać i zobaczyć ich radość po przebyciu długiej i wyboistej drogi, którą pokonali, aby dotrzeć do naszego domu misijnego w środku lasu, wśród drzew kokosowych i mango o pięknej szmaragdowej zieleni z liśćmi oświetlonymi przez słońce i rajskim błękitnym niebem.bahia16-06 Około 10.30 wszyscy w miejscu „quadra” wybranym na modlitwę Różańca Świętego. Przy wejściu witają nas wizerunki dwóch osób, które rozpoczęły Misję: Maryja i Matka Elvira. Przestrzeń jest duża, a ołtarz z figurą NMP Wspomożycielki, opiekunki Misji, ozdobiony jest mnóstwem kwiatów i wieloma zdjęciami dzieci i misjonarzy, którzy przeszli przez te 16 lat życia. Goacchino podziękował Matce Bożej za całą Opatrzność otrzymaną w tych latach, za Matkę Elvirę i siostrę Irmę Dolores, które towarzyszyły nam, prowadziły i wspierały we wczesnych latach. Szesnaście lat życia, dawania, przyjmowania zranionych i odrodzonych dzieci, misjonarzy kierowanych przez Ducha Bożego, z Nim wszystko jest możliwe, wystarczy jedno z naszych małych „tak”, a On uczyni wielkie rzeczy.

To dzięki „TAK” Matki Elwiry możemy kontemplować cuda i cuda, których Bóg dokonał w nas i dla nas. Z Różańcem Świętym animowanym przez dzieci, młodzież i chór dziękowaliśmy Maryi, naszej wspaniałej przyjaciółce i opiekunce, towarzyszce i przewodniczce naszego życia.
O 11.30 odbyła się Msza Święta. „Quadra” była pełna, ale wszystko odbywa się w klimacie skupienia i modlitwy. Również tutaj ks. Eugenio powtórzył potrzebę dzisiejszego świata, który potrzebuje prawdziwych chrześcijan, którzy są radośni i którzy znają Słowo Boże, zachowują je w bahia16-03swoich sercach, wypełniają je i wprowadzają w życie. Po Komunii świętej przeżyliśmy głęboki moment podziękowania dzięki muzyce chóru. Podczas obiadu, chwili przyjaźni, zjednoczenia, radości, dzielenia się, jedliśmy tak wiele dobrych i pysznych potraw, które Opatrzność zawsze nam przynosi w takich sytuacjach. Pod koniec obiadu, jeden z przyjaciół domu gra i śpiewa bahijskie piosenki, co sprawia wszystkim radość.
Około 15.00 spotykamy się, aby modlić się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Następnie mamy kilka świadectw, prawdziwych, głębokich, dotykających, nastolatków i dzieci, tak, to właśnie oni są prawdziwymi bohaterami. Ich podziękowania wspólnocie wypełniają nasze serca , najbardziej dotyka ich poczucie bycia kochanym i to jak mówią, że wspólnota jest ich domem. Nastolatki, pokonując strach, tańczą z uśmiechem, harmonijnymi i lekkimi krokami, w rytm muzyki.
Adoracja przed Najświętszym Sakramentem była przeżywana żywo i głęboko.
Wszyscy zebraliśmy się wokół ołtarza bardzo blisko Jezusa w Eucharystii, aby dać mu nasze pragnienia, nasze oczekiwania, nasze trudności. Kto wie, ilu z naszych dzieci i młodzieży prosiło o znalezienie rodziców, matek lub ojców, których nigdy nie znali. Ufamy !!! Z pewnością zostaną wysłuchani, nikt nie jest rozczarowany, ponieważ Jezus chce szczęścia wszystkich.

Ks. Eugenio poprosił następnie dom po domu przed Najświętszy Sakrament. To był bardzo mocny
bahia16-02moment, kiedy dorośli modlili się za dzieci i odwrotnie. Tak więc rodzina Gioachina i Antonii z eksami i wreszcie my, siostry, modliliśmy się za wszystkich, ponieważ serce osób poświęconych jest uniwersalne. To było poruszające, zobaczyć, jak wielu eksów przyszło na święto, chętnie spędzając ten dzień w rodzinie. Widząc ich, obejmując ich i widząc, że wielu ma pracę, mają się dobrze, mają dzieci, napełniło nasze serca radością. Na pożegnanie między uściskami i podziękowaniami wszyscy powiedzieli, że znaleźli miejsce spokoju, w którym ludzie, mali i wielcy, żyją w miłości, a to potwierdziło nam, że to miejsce zostało wybrane przez Ducha Świętego.

Dziękujemy Matce Elvirze, która nauczyła nas, że prawdziwą ucztą jest ta, w której spotykamy się z Jezusem, która sprawia, że ​​pokonujemy wszelkie zmęczenie i każdy strach, oddając się innym.
                                                                    Wasze dzieci z Bahia

 

 

 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &