Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

12 – lecie otwarcia domu w Jastrzębiu

W sobotę 28 czerwca, obchodziliśmy dwunastą rocznicę otwarcia domu naszej Wspólnoty w Jastrzębiu-Zdrój na Śląsku. Z tej okazji mogliśmy przeżyć piękne spotkanie chłopców, rodziców i przyjaciół Cenacolo. Już kilka dni wcześniej rozpoczęliśmy przygotowania do tego święta. To także był piękny i intensywny czas, ponieważ chwile przygotowań są bardzo ważne; uczą nas organizacji, poświęcenia oraz wielu innych pięknych rzeczy.  
W sobotę około dziesiątej przyjechali pierwsi goście. Niektórzy z nich przybyli po raz pierwszy, więc chłopcy pokazali im nasz dom. Wraz z przybyciem gości wzrosła także radość; spotkanie jak zwykle odbyło się w prostej, pięknej i rodzinnej atmosferze.
Przed południem rozpoczęliśmy nasz program i rozważaliśmy tajemnice różańcowe. Modliliśmy się we wzbudzającej zachwyt zewnętrznej kaplicy, która jeszcze kilka tygodni temu była starym magazynem z narzędziami. Dzięki Opatrzności Bożej, która nigdy nas nie opuszcza, mieliśmy możliwość uczestniczenia we Mszy św. sprawowanej przez o. Łukasza – naszego przyjaciela ze Zgromadzenia Redemptorystów. W swoim kazaniu opowiedział, jak poznał Wspólnotę Cenacolo i jak przyjaźń z chłopcami pomogła mu odkryć wiele pięknych wartości.
Po Mszy św. był wspólny obiad, podczas którego nie brakowało rozmów i momentów przyjaźni. Następnie po krótkiej przerwie, znowu spotkaliśmy się w kaplicy, aby przeżyć głęboką adorację Najświętszego Sakramentu, zawierzając Panu wszystkie nasze intencje, podziękowania i prośby.
Nasz dzień zakończyliśmy świadectwami i podzieleniem. Dla każdego z nas jest to bardzo istotne, że możemy się dzielić radością zmartwychwstania. Niektórzy rodzice i chłopcy podzielili się tym, jak w ciężkich momentach życia spotkali Wspólnotę, oraz opowiedzieli o nowym życiu i nadziei, jaka dzięki Bogu na nowo zamieszkała w ich sercu. Takie spotkania są naszą odpowiedzią na wezwanie papieża Franciszka, który poprosił nas o to, abyśmy dawali świadectwo naszej wiary. Przez ostatnie miesiące staramy się to właśnie czynić, a to przynosi nam wiele owoców.
Dziękujemy Zgromadzeniu Sióstr Służebniczek Śląskich za to, że podarowały nam ten domu, który dzisiaj tętni życiem! Dziękujemy wszystkim, którzy nam pomagają! Dziękujemy Panu za wszystkie łaski, jakimi obdarzył nas w ciągu tych 12 lat!

 

PRZEJDŹ DO GALERII ZDJĘĆ

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &