Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska

10 lat naszego domu w tarnowie

W tym roku nasz dom w Tarnowie obchodził 10 rocznicę istnienia. Z tej okazji w ostatni piątek, 24 października, przeżyliśmy Święto Domu. Na tę okazję przyjechało wielu rodziców wspólnotowych i przyjaciół z różnych miejsc w Polsce i nie tylko; było także kilkoro rodziców ze Słowacji, a także z Ukrainy; przyjechali także niektórzy chłopacy z domów w Jastrzębiu i w Giezkowie, a także nasi kapłani: ks. Andrea i ks. Michel oraz brat Slaven z kilkoma chłopakami z Włoch.
Już kilka dni wcześniej w naszym domu panowała niezwykła atmosfera, było wiele przygotowań i mało czasu, więc każdy z chłopaków pomagał, jak tylko mógł. Na 9 dni przed świętem rozpoczęliśmy także nowennę właśnie w intencji tego ważnego wydarzenia. To wszystko pomogło nam się zjednoczyć i przyniosło wiele owoców.
W końcu nadszedł dzień spotkania: po południu o 14 zaczęli przyjeżdżać pierwsi goście, ponieważ o 15.30 przeżyliśmy Mszę Św., którą celebrował J. E ks. Bp. Stanisław Salaterski wraz z naszymi przyjaciółmi o. Sławkiem i ks. Marcinem. Podczas homilii ks. Biskup przypominał nam, jak ważną postacią dla naszej Wspólnoty i dla wszystkich ludzi jest siostra Elwira, jak wiele uczyniła wychodząc naprzeciw ludziom młodym i zagubionym, tworząc Wspólnotę Cenacolo. To bardzo poruszyło wszystkich nas, ponieważ odczuliśmy wielką bliskość Kościoła. Po Mszy Św. ks. Andrea opowiedział jak ważna dla całej Wspólnoty jest polska ziemia i, że jesteśmy bardzo wdzięczni za to, że możemy także tu, na tarnowskiej ziemi, mieć swój dom.
Po Mszy Świętej chłopacy przygotowali dobry poczęstunek w sali świadectw, po którym wszyscy razem wyruszyliśmy na wspólne rekolekcje do Kalwarii Zebrzydowskiej.
Dziękujemy Ci Panie Jezu za 10 lat domu w Tarnowie, za wszystkich chłopaków, którzy w tym czasie przeszli przez ten dom, dziękujemy za wszystkich, którzy nam pomagają i prosimy o dalsze łaski!
Dziękujemy! 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &