Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
10 lat w sercu kościoła

„To nie koniec wędrówki. To dopiero jej początek dla wszystkich nas, kto wie gdzie Duch Święty nas zabierze!”

MATKA ELVIRA

10 lat w sercu kościoła

Środa 16 października 2019
Envie „Fraternita Speranza”

Dzień 16 października, z okazji 10-tej rocznicy otrzymania dekretu na mocy którego Wspólnota Cenacolo stała się częścią Kościoła Katolickiego jako międzynarodowe Stowarzyszenie Wiernych na Prawie Papieskim, spotkaliśmy się w Envie, aby świętować wraz ze wszystkimi pobliskimi domami i naszymi kapłanami. Był to piękny rodzinny moment w którym wspominaliśmy to szczególne dla naszej Wspólnoty wydarzenie. Przypomnieliśmy słowa wypowiedziane przez Matkę Elvire: „Zanurzyłam się w Bożym Miłosierdziu i zakasałam rękawy, aby kochać, kochać, kochać i służyć”. Podczas Mszy Św. odczytaliśmy Ewangelię o dobrym Samarytaninie, która wyraża nas w szczególny sposób. Wspólnota, która utworzyła się w tych latach, jest wielką rodziną osób, odrodzonych w Bożym Miłosierdziu, na wspólnej drodze „z ciemności do światła”: dziś jest to wielkim darem, że jesteśmy przyjęci, objęci i pobłogosławieni przez Kościół! Dziękujemy Matko, że z pomocą Ducha Św. pozwoliłaś się prowadzić, aby utworzyć tę wielką rodzinę Cenacolo. Na koniec Mszy Św., zostały pobłogosławione osoby, lecące do Peru, Brazylii  i dziewczyny, które otworzą nowy dom dla kobiet w Argentynie. Po południu nie brakowało świadectw, Koronki do Miłosierdzia Bożego, prowadzonej jak zawsze przez nasze siostry. Dziękujemy domowi w Envie, który nas przyjął, przygotowując nam pyszny obiad, z ogromna miłością i wszystkim osobą zaangażowanym w organizację tego święta.

„To nie koniec wędrówki. To dopiero jej początek dla wszystkich nas, kto wie gdzie Duch Święty nas zabierze!” Słowa Matki Elviry podczas pielgrzymki do Rzymu.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &