Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Zdecyduj kochać jako pierwszy

„…miłość składa się z poświęceń,
w których musisz wyrzec się siebie…”

Zdecyduj kochać jako pierwszy

“Najpiękniejszą rzeczą na świecie jest decyzja, że chcę kochać jako pierwszy, bo miłość składa się z poświęceń, w których musisz wyrzec się siebie…”

Dom św. Jana Pawła II w Jastrzębiu Zdroju
27-28.04.2024

Ostatni weekend kwietnia był dla wspólnoty szczególny. Mieliśmy dar aby spotkać się ponownie w grupie ex-ów i przeżyć wyjątkowe dni w atmosferze modlitwy i przyjaźni.

Zostaliśmy jak zawsze wspaniale przyjęci przez naszych braci z domu w Krzyżowicach, czuć było ogromną radość ze spotkania, a przykład ich służby i gościnności zawsze przypomina nam o tym, że właśnie przekroczyliśmy próg naszego wspólnego domu. Należy podkreślić że pogoda wspaniale dopisała i spacerując wokół domu, można było zaobserwować, że chłopaki podejmują się kolejnych prac, które upiększają to niezwykłe otoczenie.

Ucieszyło mnie to, że pojawiło się na spotkaniu kilku nowych chłopaków, z którymi nie widziałem się od jakiegoś czasu. Przyjaźnie we wspólnocie są wyjątkowe bo razem przeżywaliśmy cud zmartwychwstania, razem trudziliśmy się w przezwyciężeniach i razem wspieraliśmy się gdy brakowało sił.

Przebywając w tym domu, w którym dane mi było “robić wspólnotę” wróciły piękne wspomnienia, z radością opowiadaliśmy sobie o wydarzeniach, które nas ubogaciły. Nasze myśli uciekały także w stronę tych braci, których poznaliśmy na swojej drodze, i którzy mieli ogromny wkład w procesie naszego wspólnego uzdrawiania.

Pierwszy dzień upłynął nam w atmosferze modlitwy, wspólny różaniec i Eucharystia, koronka do Bożego miłosierdzia i oczywiście katecheza matki Elviry, która mimo iż jest już w niebie to w naszych sercach wiecznie żywa.

Bardzo dotknęły mnie jej słowa o miłości, która żeby zaistnieć to musi się składać z wyrzeczeń, z ciągłej rezygnacji z samego siebie… Widzę w tej nauce mądrość którą pojmuję ale często odsuwam na później. Usprawiedliwiam się pracą, pielęgnowaniem relacji z najbliższymi, rutyną dnia codziennego składającą się z szeregu zadań, które muszę wykonać aby dzień był “wartościowy”. Ta katecheza przypomina mi, że wpadam w pułapkę zbytniej koncentracji na sobie, i że droga do prawdziwego szczęścia oraz nadrzędnej wartości leży w służbie bliźniemu zapominając o własnych potrzebach.

Momenty, które zapadły mi w pamięć to także podzielenia braci. Chłopaki otworzyli się ze swoich przemyśleń i trudności jakie im towarzyszą, i jak potrafią dzięki temu co wynieśli ze wspólnoty przezwyciężać trudne chwile. W niektórych przykładach ich zmagań zobaczyłem siebie, swoje trudności i sposoby radzenia sobie z nimi. Dzięki temu ponownie uzmysłowiłem sobie jak bardzo jestem wdzięczny Bogu, matce Elvirze i całej wspólnocie za dar uzdrowienia i umocnienia w wierze.

Dziękuję całej wspólnocie za te dni, chłopakom z Jastrzębia za służbę, radość którą zarażali i ogrom serca jaki włożyli aby nas ugościć. Dziękuję wszystkim siostrom i braciom za wspólnie spędzony czas. Za każdą rozmowę, za każdy gest przyjaźni, jestem wdzięczny ks. Rafałowi i ojcu Olgierdowi za duchową strawę i przede wszystkim jestem wdzięczny Bogu, że mogę być częścią tej pięknej rodziny Cenacolo.

Damian

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &