Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Z Paragwaju

 

„Dziękuję braciom za ich przyjaźń i codzienną pracę ponieważ  dzięki nim czuję
że mieszkam w dużej rodzinie !”

Z Paragwaju

Bractwo „San Michele Arcangelo”, Areguà
Paragwaj, kwiecień 2020 r

Nazywam się Alejo, mam 18 lat i pochodzę z Argentyny. Droga Wielkiego Postu pokazała mi kilka kroków, które mógłbym podjąć: odczułem pragnienie pogłębienia mojej osobistej modlitwy i relacji z Bogiem. Przeżywając wiele głębokich chwil, odkryłem także owoce modlitwy: przybliżając  się bardziej do braci, prosząc o wybaczenie za moje błędy, wybierając niewygodę, rozpoznając moje upadki i starając się patrzeć pozytywniej na moje życie. Mogę powiedzieć, że te kroki są cudami, które Jezus czyni w moim życiu. To były rzeczy, których wcześniej nie chciałem widzieć, ponieważ nie miałem przed sobą osoby i przykładu, który mógłby mi pokazać ich znaczenie. We Wspólnocie, z pomocą braci i dzięki wyrzeczeniu się wielu rzeczy, które nie były dla mnie dobre, udało mi się odkryć na nowo wartość tych zachowań i postaw. Dziś czuję, że dziękuję z całego serca, ponieważ wyszedłem z „drogi zła” i  pod koniec tego Wielkiego Postu czuję, że jestem wskrzeszony wraz z Jezusem, aby nadal żyć w dobru. Dziękuję Wspólnocie i Matce Elvirze za możliwość powrotu, aby docenić wielki dar życia.

Alejandro (Argentyna)

Jestem Rudi, mam 27 lat i pochodzę z Kostaryki. Przeżywam Wielki Post jako czas nawrócenia, w którym uczę się „oczyszczać” serce, pogłębiając przyjaźń z braćmi, a zwłaszcza z tymi, z którymi mam trudności. Otworzyłem moje serce dla Jezusa, aby mógł wyleczyć rany, które przez długi czas krwawiły. To było silne doświadczenie wewnętrznego uzdrowienia, które bardzo zmieniło moje życie w tym Wielkim Poście. Nauczyłem się ofiarowywać Panu moje trudności i ubóstwo, ponieważ tylko On jest w stanie je zrozumieć i przekształcić. Dziękuję Wspólnocie za możliwość uczenia się przezywania Wielkiego Postu z całego serca i odkrycia, że historia Jezusa nie jest „bajką”. Życie Jezusa i Jego historia to przede wszystkim historia życia oddanego z miłości, życia, które zbawia, to prawda każdego życia! Dzięki wierze coraz bardziej doświadczam piękna mszy świętej i obecności Jezusa w konsekrowanej Hostii, w Najświętszym Sakramencie.

Rudi (Kostaryka)

Nazywam się Jefferson, mam 38 lat i jestem teraz w Paragwaju. Przyzwyczajam się do zwyczajów innego kraju i przeżywam okres walki, którego doświadczyłem już w Brazylii, ale nie byłem w stanie w pełni docenić jego wartości i znaczenia. W przeszłości tak naprawdę nigdy nie rozumiałem, czym był Wielki Post. W Paragwaju zrozumiałem, że Wielki Post jest czasem, w którym zło jest bliżej ze swoimi pokusami, w których tracę wiarę, ale widzę też, że Jezus uczy nas, jak sobie z tym poradzić. Jezus zwyciężył śmierć, aby dać nam życie wieczne. W tym Wielkim Poście nauczyłem się ufać Bogu, który nas kocha.

Jefferson (Brazylia)

Cześć wszystkim! Jestem Steven, mam 36 lat i mieszkam w bractwie Michała  Archanioła  w Paragwaju. Z przyjemnością powiem wam trochę o tym Wielkim Poście, ponieważ każdy z nich jest wyjątkowy i różni się od innych. Tegoroczna kwarantanna pomogła mi głębiej poznać moją historie ; pozostając w domu i spędzając w pełni z braćmi  cały dzień.  To sprawiło, że odkryłem na nowo radość z drobnych rzeczy, nabożeństw, pracy, w chwilach braterstwa, aby być bardziej wyrozumiały, przyjazny. W tym czasie widziałem, że wiele razy byłem nerwowy, impulsywny i pyszny. Myślę, że w tej chwili Jezus wzywa mnie do zrobienia pięknego kroku, aby przeprosić za małe rzeczy, małe reakcje, za moje nieporozumienia. Dziękuję braciom za ich przyjaźń i codzienną pracę ponieważ  dzięki nim czuję. że mieszkam w dużej rodzinie !!! Dziękuję Matce Elvirze za wskazanie nam tej cudownej drogi do Jezusa, Maryi i św. Józefa !!!

Steven (Włochy)

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &