Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
„Z ciemności do światła”

”Z ciemności do światła”

„Z ciemności do światła”

Rekolekcje Rodzin
Kalwaria Zebrzydowska
28-29.10.2023r.

W dniach 28-29 października w Kalwarii Zebrzydowskiej rodzice wspólnotowi zebrali się, by uczestniczyć w rekolekcjach duchowych prowadzonych przez księdza Huberta i nowo wyświęconego księdza Konrada. 

Po tanecznej rozgrzewce, ks. Hubert przywitał wszystkich uczestników rekolekcji z każdego zakątka Polski. Następnie rodzice prowadzili spotkanie z Maryją, kontemplując  tajemnice radosne różańca przy pomocy przygotowanych przez siebie rozważań. 

Po różańcu ksiądz Hubert wprowadził wszystkich w temat rekolekcji, tj. „Z ciemności do światła”. Na scenie pojawił się także ks. Konrad, który dał świadectwo swojego nawrócenia i opowiedział o osobistych doświadczeniach związanych z Matką Elvirą. 

Po przerwie obiadowej, tanecznie i z wielkim entuzjazmem rozpoczęliśmy drugą część spotkania. Wszyscy zajęli swoje miejsca, by przed obrazem Jezusa Miłosiernego, wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. 

Następnie ksiądz Hubert opowiadał o Wspólnocie, nawiązując do 40 letniej wędrówki Mojżesza do ziemi obiecanej, po czym obejrzeliśmy film opowiadający o historii Wspólnoty. Po filmie ks. Hubert wygłosił katechezę, w której podkreślał wagę życia rodzinnego oraz wagę trwania we Wspólnocie, nawet po skończonej drodze wspólnotowej swoich dzieci.

O godzinie 16:00 odbyła się prymicyjna Msza Święta, podczas której nasz neoprezbiter ks. Konrad, w swojej homilii opowiadał o powołaniu każdego do pójścia za Jezusem, podkreślając, że tylko od Niego pochodzi wszelka moc. Po skończonej Mszy Świętej można było otrzymać od księdza Konrada indywidualne błogosławieństwo. 

Tuż po kolacji, bracia z Cenacolo przedstawili przygotowane na tę okazję przedstawienie cieni, pt. „Z ciemności do światła”. Spektakl w zabawny sposób opowiadał historię przemiany życia wielu chłopaków wstępujących do Wspólnoty. Przedstawienie oraz krótkie świadectwa chłopaków, wzbudziły wielki entuzjazm uczestników rekolekcji. 

Na zakończenie dnia na scenie pojawił się Jacek ze swoją córką Klarą. Opowiedział świadectwo życia oraz o budowie nowego domu w Skrzatuszu przy sanktuarium Matki Bożej Bolesnej. „Skrzatuski Wieczernik” powstaje dla chłopaków, stawiających pierwsze kroki po zakończeniu swojej drogi wspólnotowej. Dzieło powstaje z Opatrzności Bożej i życzliwości dobrych ludzi. Jacek poprosił o modlitwę i zachęcał do wsparcia tej inicjatywy:

Czytaj więcej o możliwości wsparcia „Skrzatuskiego Wieczernika”

Na scenie pojawili się także rodzice, którzy dali motywujące świadectwo trwania przy Wspólnocie. Następnie odśpiewaliśmy Apel Jasnogórski, po czym wszyscy udali się na spoczynek.

Niedzielne spotkanie rekolekcyjne było prowadzone w duchu modlitewnym. Po tanecznym rozruchu, grupa rodziców ze Śląska poprowadziła różaniec chwalebny, czytając przygotowane rozważania. Po modlitwie różańcowej, adorowaliśmy Pana Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

Po zakończonej adoracji wszyscy przenieśliśmy się do franciszkańskiej kaplicy, gdzie ksiądz Jan odprawił Mszę Świętą kończącą dwudniowe rekolekcje, dzięki, którym wszyscy mogli radośnie i z energią kontynuować swoją wędrówkę „z ciemności do światła.”

Rekolekcje Rodzin
”Z ciemności do światła”

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &