Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Z Argentyny

„Bóg istnieje,
poznałam go, 
zmartwychwstałam.
Chcę za nim podążać!
Alleluja !!! „

Z Argentyny

Dom „Bożego Miłosierdzia”,  Villa Rosa
Argentyna, Kwiecień 2020


Bardzo miło jest móc podzielić się z wami, tym co przeżyliśmy w naszym domu wspólnotowym podczas Wielkiego Postu i Wielkanocy. Na początku nie było łatwo zaakceptować tę sytuacje z koronawirusem jak i wynikającą z tego kwarantannę, było to coś nagłego i bolesnego dla wszystkich, ale potem zdaliśmy sobie sprawę że jest to dla nas czas wielkiej łaski. Podczas Triduum, nie mogąc uczestniczyć w różnych uroczystościach, staraliśmy się w pełni wejść z duchem i sercem w tę tajemnicę, która prowadzi do zmartwychwstania.

Czwartkowy wieczór było bardzo wzruszający, doświadczyłyśmy momentu mycia stóp, a także przeżywania  ostatniej wieczerzy, łamania i dzielenia się dużym chlebem, który przygotowałyśmy po południu. Po dniach intensywnej modlitwy wreszcie nadszedł długo oczekiwany dzień Wielkanocy, kiedy czułyśmy w naszych sercach tyle radości i Zmartwychwstania Jezusa. Otrzymałyśmy konkretny gest miłości Boga do nas, ponieważ w niedzielę mogłyśmy uczestniczyć we mszy świętej i powitałyśmy Jezusa Eucharystycznego po tak długim czasie, że możliwość komunii świętej pomogła nam poczuć Go żywego i obecnego w nas. W tym czasie doświadczamy obecności Boga w tysiącach różnych form. W pierwszych dniach kilka braków w spiżarni i brak jedzenia sprawiły, że doświadczyłyśmy lęków i poczucia nieufności, ale miłość Boga stała się konkretna, gdy kilka dni później nadeszła wielka opatrzność! Zdajemy sobie sprawę, że nawet w tym trudnym momencie jest wielu dobrych ludzi, którzy myślą o nas, o naszych potrzebach i oddają się, stając się narzędziami w rękach Ojca.

Dajemy znacznie więcej przestrzeni i znaczenie dla wielu drobnych gestów, które w jakiś sposób pominęłyśmy: więcej klęczymy, kontynuując adorację wieczystą, powierzając tę ​​sytuację światową w ręce Maryi, ale także w prostocie każdego dnia staramy się stworzyć więcej chwil radości i jedności. Przeżywamy ten czas poświęcenia i cierpienia jako opatrznościowy dla nas i dla naszego domu oraz jako możliwość wzrostu i wyjścia z naszej wygody.

Dziękujemy Matce Elvira za nauczanie nas, że po każdej trudnej chwili i każdym cięższym krzyżu następuje Zmartwychwstanie! Naprawdę całym sercem mówimy: „Bóg istnieje, poznałam go, zmartwychwstałam. Chcę za nim podążać! Alleluja !!! „

Bardzo Was kochamy !

Dziewczyny z domu w Argentynie

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &