Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wizyta w Suszcu

”Miłosierdzie Boże jest większe, nawet w momentach,  gdy w pierwszej reakcji czujemy do brata złość i musimy o tym pamiętać.”

Wizyta w Suszcu

Dnia 30.10.2020r. w środę mieliśmy mały, wielki dzień w naszym domu wspólnotowym w Suszcu. Rozpoczęliśmy go mszą świętą celebrowaną przez naszego proboszcza ks. Dariusza Grodonia, który to przypomniał nam o dzisiejszej wizycie biskupa Adama Wodarczyka celem poświęcenia ołtarza. Ołtarz wykonał nasz przyjaciel domu wraz z braćmi z domu w  Krzyżowicach na 83 urodziny Matki Elwiry.
 
Po porannym sprzątaniu domu i przygotowaniu kaplicy około godziny 14:30 ks. biskup wraz z naszym ks. proboszczem zawitali w naszym domu. Po raz pierwszy od  otwarcia domu wspólnotowego w Suszcu otrzymaliśmy ten dar by gościć w nim gościa z kurii.

Na wstępie zaczyna z nami rozmowę i pyta jak się nazywamy i skąd pochodzimy przy tym żartując sobie, że jesteśmy mieszanką Górali i Kaszubów.

Wszyscy razem idziemy do kaplicy by rozpocząć obrzęd poświęcenia ołtarza. Wspólnotowa pieśń do Ducha świętego, fragment Ewangelii  i słowo ks. biskupa. Mówi o znaczeniu ołtarza, tabernakulum i krzyża w naszym życiu. Opowiada historię ołtarza i jego wyglądu z przed 2000 lat jak jeszcze były krwawe ofiary. Słowa, które w sposób szczególny zapadły  w pamięci to:”że jeżeli mamy coś przeciwko swemu bratu, to byśmy zostawili naszą ofiarę i poszli się  pojednali z nim. Ważne, by zawsze szukać zgody w imię Jezusa, który jako  pierwszy nam przebaczył i by nie pielęgnować zranień, które nas zamykają. Miłosierdzie Boże jest większe, nawet w momentach,  gdy w pierwszej reakcji czujemy do brata złość i musimy o tym pamiętać.” We Wspólnocie nie brakuje okazji by ćwiczyć się w gotowości do bycia miłosiernym jak Jezus.

Następnie wraz z gośćmi  odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Zeszliśmy do jadalni na mały poczęstunek gdzie od księdza biskupa otrzymaliśmy pamiątkowe obrazki. Również my wręczyliśmy różaniec i książkę Matki Elwiry jako wyraz naszej wdzięczności za otrzymany dar.

Dziękujemy Bogu za to że jako Wspólnota „publicznych grzeszników” jesteśmy częścią kościoła katolickiego. Spotkania jak to dzisiejsze umacniają naszą wiarę i zaufanie w to, że nie jesteśmy anonimowi i że pomimo ciemnej przeszłości mamy godność dzieci Bożych. 

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &