Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wiosna w Suszcu

 

”Przy całym zamieszaniu panującym na zewnątrz, my idziemy razem do przodu  walcząc codziennie i nie poddając się, czego życzymy również i wam! ”

Wiosna w Suszcu

Do Suszca zawitała wiosna, prace na zewnątrz domu idą więc pełną parą. Pierwszym projektem jest oczywiście ogród, który rodzi się właściwie od podstaw, jednak dzięki zaangażowaniu chłopaków przybiera całkiem konkretne kształty. Poza grządkami z warzywami, metodą prób i błędów udało się nam postawić mały foliak a drewno pozostałe z jasełek posłużyło do konstrukcji domku na narzędzia. Blisko figury Madonny i przed tablicą św. Józefa powstały nowe kwietniki a wokół domu trwa projekt nowych ścieżek z kamienia.

Jako, że nie żyjemy samą tylko pracą, na trawniku przed domem stoi dumnie para bramek niemal hokejowych dostarczając często dużo śmiechu a czasem nawet sportowych emocji.
Nie zaniedbujemy również samego domu, gdzie wciąż trwają prace remontowo budowlane. Po przecieku dachu odnawiamy jeden z pokoi na poddaszu, oraz odświeżamy pralnię. W najbliższych dniach wstawimy nowe okna do tworzonej pod buciarnię przybudówki. Poza tym odnawiamy wejście do domu z gankiem gdzie docelowo mają być nowe płytki i tynki. 


Pracy jest więc sporo, ale w rodzinnej atmosferze wszystko idzie dobrze, kwitną ciągle trzy filary Wspólnoty: modlitwa, praca i przyjaźń. Przy całym zamieszaniu panującym na zewnątrz, my idziemy razem do przodu  walcząc codziennie i nie poddając się, czego życzymy również i wam!

Pozdrowienia od chłopaków z Suszca!

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &