Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wielki Post

”Wielki Post
czas rozważań, zadumy ale nie tylko…”

Wielki Post

Wielki Post – czas rozważań, zadumy ale nie tylko… . We wspólnocie to także czas oczekiwania na wspaniałą nowinę, o tym, że zniewoleni naszym grzechem, bólem, uzależnieniem, możemy   zmartwychwstać, bo przecież to charyzmat naszej Wspólnoty.

Na ołtarzach w naszych domach zagościł kolor fioletowy, bracia podjęli wielkopostne postanowienia i wyrzeczenia. Ten szczególny okres przeżywamy, dzieląc go na kilka nowenn, bogatych w momenty podzieleń, katechez, adoracji i kontemplacji męki Pana Jezusa. W ten sposób uczymy się życia w cierpliwości, bezinteresownej miłości i miłosierdzia wobec tych, z którymi żyjemy. 

W naszym domu gościliśmy również naszych braci z Włoch: ks. Massimo i brata Konrada, od których usłyszeliśmy  wiele katechez o życiu we Wspólnocie oraz ich świadectw. My również pragniemy stawać się świadectwem dla ludzi pogrążonych w smutku i bezsilności oraz przygotować dobrze nasze serca do świąt Wielkanocy.
Cieszymy się, z tak owocnego dla nas czasu i polecamy waszej modlitwie.

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2023. All Rights Reserved. Designed by &