Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
Wiadomości z Marene

”Życie codzienne stało się bogatsze. Dzień jest urozmaicony przez prace, gry , gimnastykę, oglądanie wiadomości, adorację wieczystą.”

Wiadomości z Marene

Marene, Okres Wielkiego Postu 2020

Tu w domu „Świętej Rodziny” w Marene przeżywamy szczególny okres!
Koronawirus dosłownie podwoił ilość osób  w domu. Dziewczyny z Mogliano zostały przez nas „zablokowane” i dzięki temu mamy dar , spędzenia tego czasu razem. Razem czujemy się lepiej, przeżywając wspólnie nasze trudności i myśląc o naszych rodzinach.
Życie codzienne stało się bogatsze. Dzień jest urozmaicony przez prace, gry , gimnastykę, oglądanie wiadomości, adorację wieczystą.
Opatrzność też nas nie opuszcza: Codziennie jest ktoś kto przywozi mięso, ser czy ciężarówkę pełną karczochów! Nie brakuje pracy zarówno na zewnątrz jak i w środku: Szyjemy „maseczki”, mamy zajęcia online, aby móc dokończyć kurs „Eccomi!”, pracujemy nad następnym magazynem.
Mamy też czas aby uczyć się gry na instrumentach, na naukę szycia i na budowanie przyjaźni.
Jest też pięknie móc żyć z rodziną Ireny , Fabrizią i z ich dziećmi, ponieważ oni też są w naszym domu. Razem pracujemy, modlimy się i bawimy…. Wspólnie budujemy przyjaźń i staramy się utrzymać zapalony płomyk modlitwy. Przyznajemy i widzimy że jest darem i wielką łaską być w tym czasie we wspólnocie, mamy dużo więcej szczęścia niż wiele osób , które teraz okropnie cierpią, chcemy być bliżej nich poprzez naszą modlitwę i nasze małe wyrzeczenia.
Dziękujemy ci Matko Elviro, ponieważ przeżywasz to od dłuższego czasu i uczysz nas przeżywać to samo; dziękujemy naszym kapłanom , którzy służą nam wszystkim.

Serdecznie pozdrawiamy
Marene i Mogliano Veneto

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &