Znajdź nas
na facebooku:

FB img not avaliable
Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working Flague is not working
Wspólnota Cenacolo Polska
List z Francji

„Nauczyliśmy się od Matki Elviry, że w momentach jak ten, musimy zwracać się do Boga i do Maryi, aby odnaleźć pokój i nadzieję oraz przezwyciężyć strach”

List z Francji

„Wtedy Maryja powiedziała: „ Oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według Słowa Twego” (Łk 1, 38)

Uroczystość Zwiastowania,  
Lourdes Francja
Witam wszystkich, drogich przyjaciół i rodziny, ten list jest aby podzielić się z wami tym szczególnym dla nas i dla całego świata momentem…. kwarantanny!
W końcu i wy w pewien sposób musicie zacząć życ życiem wspólnotowym. Nauczyliśmy się od Matki Elviry, że w momentach jak ten, musimy zwracać się do Boga i do Maryi, aby odnaleźć pokój i nadzieję oraz przezwyciężyć strach, nawet jeśli jesteśmy również smutni z powodu rozprzestrzeniającego się wirusa. W naszych francuskich domach na ten moment wszystko jest w porządku: dogłębnie przeżywamy Wielki Post z wielką radością….. Co dwa dni są jakieś urodziny czy rocznica…… potem była też uroczystość św. Józefa i Zwiastowanie! Nie mamy możliwości aby być bombardowani przez  media ale często dzielimy się z młodymi najważniejszymi informacjami i prosić ich o modlitwę, za chorych, za tych co dołączyli do domu Ojca i za sanitariuszy.

Jesteśmy bardzo wdzięczni opatrzności i wszystkim przyjaciołom , którzy nie przestają o nas myśleć… i niczego nam nie brakuje! Swięty Józefie dzięki i wstawiaj się za nami! Jesteśmy bardzo uważni oraz przerwaliśmy wszystkie wizyty świadectwa czy wyjścia i z wielkim smutkiem również kolokwia czy nowe wstąpienia…. Musimy chronić siebie oraz innych. To dobry moment, aby iść naprzód w naszym osobistym życiu wspólnotowym. Wszystko idzie naprzód. W ogrodzie czuć wiosnę, robimy porządki oraz zbieramy całe drzewo, które spadło po ostatniej burzy. W szklarni wszystko już kwitnie jak również nasze drzewa owocowe. Jak pięknie widzieć, że życie odzyskuje siłę. Dni są dłuższe i pełniejsze. Jest cudownie żyć w tak pięknych miejscach! Przychodzi nam tylko spontanicznie chwalić Ducha Stworzyciela! Tego ranka w Lourdes z Bernadette i chłopakami przeżyliśmy mocny moment Duchowej Adopcji.
Przeczytaliśmy Ewangelię Zwiastowania i wszyscy mogli wyrazić to co w głębi przezywają. Ile emocji pokoju, nadziei a także wiele łez. Dziękujemy ci Maryjo, ten moment podzielenia, łaski i uzdrowienia!

Szkoła ekologii w Bartres idzie naprzód: z wielkim entuzjazmem i zmianami, prace w celu wprowadzenia standardów ekologicznych w naszym domu też idą naprzód…. mimo niewielkich środków!   Na  obecną chwilę chłopaki z Bartres są razem z nami w Lourdes i pomagają z pracami.
A Hondeghem niedaleko Lille nowa grupa rośnie w siłę, koncentrując się na utrzymaniu porządku w domu i wokół niego, zaczynając od ogrodu przez pszczoły aż do parku. W tym roku będzie 18-sta rocznica tego domu!
W Ars chłopaki wykonują prace murarskie, aby uczynić dom jeszcze czystszym, poświęcają się też ogrodowi, parkowi i początkowi pszczelarstwa….. jeśli Bóg pozwoli!
W Ade dziewczyny wciąż szyją, jest też piękny ogród z kwiatami jak i również warzywny.
Jak możecie zauważyć na zdjęciach na ten moment wszyscy mamy się dobrze! Nosimy cudowne pobłogosławione przez o. Stefano i matkę Elvirę.


Chcieliśmy podzielić się tym co przeżywamy. Modlimy się za was , a wy módlcie się proszę za nas!!!!
POZDRAWIAMY!
Bernadette Franco i cała reszta……

Copyright© Wspólnota Cenacolo 2024. All Rights Reserved. Designed by &